Nasze projekty

Dieta „Jestem królem”, czyli przestań narzekać

"Jesteś bratem Jezusa, który jest Synem Boga Ojca. Ile razy uświadomiłeś sobie, z jakiej rodziny pochodzisz? A ile razy dziś już zdążyłeś ponarzekać?"

Reklama

Poniższy przepis Hołownia stworzył, by zapobiegał wcielaniu się w mentalnego taksówkarza, który każdy temat potrafi zamienić w lawinę narzekania.

 

"Po pierwsze musisz sprawić sobie skarbonkę (można napisać do Fundacji Kasisi, prześlemy). Następnie przez cały czas stosowania diety za każde wykonane przez siebie jałowe (czyli nei proponujące lepszego rozwiązania) narzekanie na rzeczywistość (nawet krótkie "do du…" albo "bez sensu") wrzucaj 10 złotych".

Reklama

Dieta

Taki składnik oszczędnościowo-odstraszający kucharz Szymon proponuje połączyć m.in. z zastąpieniem mówienia źle o innych zamilknięciem lub mówieniem rzeczy miłych ("nawet jeśli będzie to naciągane") i regularnym stawianiem sobie pytania, czy ludzie na twój widok mają ochotę lepiej żyć.

 

Reklama

Efekty przychodzą po około dwóch tygodniach, ale zalecany jest przynajmniej miesiąc stosowania. Po tym czasie ludzie zaczną wydawać ci się jacyś fajniejsi, bo to ty staniesz się fajniejszy.

Więcej o tej diecie, jak i inne przepisy na zdrowie duchowe, znajdziesz w książce "Holyfood, czyli 10 przepisów na smaczne i zdrowe życie duchowe".

 

Reklama

Wpisz kod rabatowy Holyfood30%

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę