Nasze projekty

Dania Szymona, które warto poznać

"Holyfood" to najbardziej "kulinarna" książka Szymona Hołowni. Jednak jego wcześniejsze publikacje również stanowią wysoko kaloryczną pożywkę dla ducha. Jeśli "głodujesz" i masz dość bezwartościowej papki życia codziennego, sięgnij po nie bez wahania.

Reklama

Dania Szymona, które warto poznać

 

Co zrobić, gdy zobaczysz światełko w tunelu?
Dlaczego warto uzbierać sobie czyśćcowych odpustów na zapas?
Czy niebo będzie jak wieczny orgazm, a w piekle będzie ciekawsze towarzystwo?

Reklama

 

To tylko niektóre z pytań, które zawsze chciałeś zadać swojemu katechecie, ale się bałeś. Szymon spróbował zapędzić ks. Grzegorza Strzelczyka –  jednego z najbardziej błyskotliwych polskich teologów – w dogmatyczny kozi róg.

 

Reklama

Zamów to danie!

Dania Szymona, które warto poznać

 

Reklama

Jak na biografię przystało, autor zaczyna od samego początku, czyli – no właśnie, od kiedy?

 

W tej książce Szymon próbuje znaleźć odpowiedzi na frapujące pytania, m. in.: czy rzeczywiście Bóg jest jeden, dlaczego w Starym Testamencie bywał okrutny i mściwy, a w Nowym twierdził, że najważniejsze to kochać i przebaczać, czemu nie daje się zobaczyć, dlaczego objawił się akurat Żydom i czym jest Trójca Święta?

 

Zamów to danie!

Dania Szymona, które warto poznać

 

Hołownia, miłośnik egzotycznych lotnisk i najgorszych hoteli, przemierzył setki tysięcy kilometrów, aby odkryć dla nas chrześcijaństwo na nowo.

 

Kardynał Maradiaga, kandydat na papieża, pilotował dla niego śmigłowiec w Hondurasie. Od księdza komandora US Navy na Guam dowiedział się, że w amerykańskiej armii też można zostać świętym. Miejsca spotkania z koptyjką Mariam nie ujawni nigdy – w Egipcie wydano na nią wyrok śmierci za porzucenie islamu.

 

Dotknij chrześcijaństwa w jego niezwykłej różnorodności. Poczuj się częścią wspaniałej wspólnoty, żywej 24h na dobę. Zamów to danie!

Dania Szymona, które warto poznać

 

To książka połączona z grą planszową, w której Hołownia w nietypowy sposób zachęca do zmagań z Kościołem i własną wiarą.

 

Książka odpowiada zarówno na pytania tych, którzy o Kościele wiedzą niewiele, a chcieliby wiedzieć więcej – np. dlaczego pościć w piątek i czemu Kościół nie lubi wróżek, jak i tych, którzy są na wyższym poziomie wtajemniczenia. Dla nich będą interesujące rozważania o jałmużnie, wpływie kościelnej formacji na tembr głosu księży czy godzeniu zła w świecie z Bożą dobrocią.

 

Zamów to danie!

Dania Szymona, które warto poznać

 

"Ludzie na walizkach" to zbiór rozmów Szymona Hołowni z osobami, które choroba, nieszczęśliwy wypadek albo zły los doprowadziły na granicę życia i śmierci. Czy stamtąd widać więcej? Jaki sens ma cierpienie? Jak nie poddać się zwątpieniu? Co o życiu mogą nam powiedzieć ci, którzy na własnej skórze przekonali się, jak bardzo jest ono kruche?

 

Wśród bohaterów książki znaleźli się nie tylko pacjenci i ludzie chorzy, ale również ich najbliżsi oraz lekarze – z ludzkim bólem zmagający się na co dzień w życiu zawodowym. O dramatycznych wyborach, z jakimi przyszło im się zmierzyć, rozmówcy Hołowni opowiadają jednak bez ckliwości, za to z ogromnym dystansem i mądrością. Zamów to danie!

Dania Szymona, które warto poznać

 

W tej ksiązce Hołownia rozmawia z ludźmi w sytuacjach granicznych – doświadczonymi przez chorobę, śmierć kogoś bliskiego lub inne trudne przejścia. Część z nich znana jest z mediów, jak Maciej Kozłowski czy Ewa Komorowska, inni toczą swoje zmagania z dala od blasku fleszy. W każdym jednak przypadku ich opowieści są autentyczne i poruszające.

 

Uświadamiają nam, jak wielkim darem jest życie i zdrowie i jak niewiele trzeba, aby ten dar utracić. Szymon Hołownia prowokuje, pyta o bunt wobec Boga, o to, jak w ogóle można pogodzić się z takimi doświadczeniami. Odpowiedzi, które słyszy, mogą nas wiele nauczyć. Zamów to danie!

Dania Szymona, które warto poznać

 

Jeśli Bóg jest Ojcem, kto jest Matką? Czy ryby też utonęły w potopie? A gdyby Piłat nie skazał Jezusa? Kiedy będzie koniec świata? A jeśli Obcy to nie katolicy? Czym różni się dusza od karty SIM?

 

Tabletki z krzyżykiem to pierwsza pomoc w lękach związanych z Bogiem, końcem świata, czyśćcem i duchami.

 

Książka niezwykła i oryginalna na polskim rynku literatury religijnej. Pokazuje, że o sprawach związanych z religią można pisać współczesnym językiem, w sposób lekki i dowcipny, a zarazem z głębokim zaangażowaniem. Zamów to danie!

Dania Szymona, które warto poznać

 

Jak pisze sam autor, to coś dla tych: "którzy z Kościołem mają do czynienia od święta, ale wciąż są go ciekawi". Być może chcieliby dowiedzieć się, jak księża przygotowują się do kazań, czym różni się przeor od proboszcza i o co tak naprawdę chodzi z wymaganym przez księży »strojem godnym«.

 

Nie dla mocno »zaawansowanych« katolików, którzy odpowiedź na te pytania znajdą u swoich duszpasterzy lub w setkach mądrych specjalistycznych książek. Ta książka żadną miarą nie jest specjalistyczna”. Zamów to danie!

Dania Szymona, które warto poznać

Zderzenie dwóch odmiennych spojrzeń na religię, kulturę i świat mediów.
 

Jezus jako marketingowiec, pożytki płynące z noszenia habitu, różnica między Bogiem a idolem, urok pieniędzy i problemy z wolną wolą – to tylko niektóre wątki tej zaskakującej konfrontacji.

Zamów to danie!

Dania Szymona, które warto poznać

 

Hołownia i Prokop są przyjaciółmi, ale żyją na dwóch różnych planetach. Tym razem postanowili nieco na nich posprzątać, posegregować odkurzone graty i podzielić się ze światem tym, co odkryli.

 

W 76 pudełkach zamykają więc wszystko, co ich bawi, przeraża, zachwyca i wkurza. Kilogramy anegdot, tony bardzo osobistych wspomnień, dziesiątki ciekawostek. Hołownia, przeglądając pudła Prokopa, łapał się za głowę z przerażenia. Prokop nie mógł uwierzyć, że Hołownia naprawdę lubi to, do czego się tu przyznaje, że lubi.

 

Zamów to danie!

 

Wpisz kod rabatowy Holyfood30%

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę