Nasze projekty

Urszula Rzepczak

Ciampi. Historia pięknej miłości

Tego dnia nie przypominała tamtej uśmiechniętej, pełnej  energii i planów  na  przyszłość osiemnastoletniej dziewczyny, która go zachwyciła. Wtedy, na uniwersytecie Normale w Pizie, gdzie oboje  studiowali, od  razu przykuła jego  uwagę.  – Poznaliśmy  się na potańcówce u  kolegi –  wspominała po latach. – Nie  było  wówczas dyskotek, chodziliśmy  na prywatki, które kończyły  się herbatką przy […]

Jak Kościół weryfikuje cuda?

Czy w przypadku wybierania jednego cudu, dokonanego przez osobę, co do której toczy się proces beatyfikacyjny bądź kanonizacyjny można mówić o kontrowersjach? Czy raczej o rozwiewaniu wątpliwości, wpisanym w procedury?

Misja „@JMJ_Rio2013”

Podróż do Rio będzie pierwszym zagranicznym wyjazdem pierwszego papieża z Ameryki Łacińskiej i jego jedyną tego lata podróżą. Watykan dopina przygotowania na ostatni guzik.

Obrona życia, to już nie tabu

Nie mogło być lepszego miejsca. Ruszyli sprzed Koloseum – symbolu Wiecznego Miasta i symbolu protestu przeciwko zabijaniu. Politycy, zgodni w tej kwestii, choć tak różni w innych, poszli razem, a z nimi przedstawiciele rozmaitych zawodów, skauci, świeccy, duchowni i całe rodziny. Dzień był piękny, słoneczny.

Jest cud! Kiedy kanonizacja?

Doskonałą datą byłby 22 października, rocznica inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II. Ale kanonizacje odbywają się w niedziele, a to jest wtorek. Większość niedziel już jest „zarezerwowana” na inne uroczystości. Najbliższa wspomnianej dacie niedziela to 20 października i tę datę należy uznać za bardzo prawdopodobną.

Przyszedł, by służyć

Rezygnując z apartamentu papieskiego w Pałacu Apostolskim, należnych głowie Kościoła przywilejów i wybierając prostą sutannę, papież Franciszek jako pierwszy wprowadza w życie to, o czym mówi w swoich homiliach i wystąpieniach na temat ubóstwa.

Drużyna Franciszka

Wybór przez papieża Franciszka ośmioosobowej rady jego doradców, niektórzy nazywają epokowym zwrotem w historii Kościoła. Czemu on służy i jakie przyniesie efekty? Odpowiedź wydaje się prosta: posłuży większej kolegialności w rządzeniu Kościołem, ale nie jest to bynajmniej odpowiedź pełna.

Wspieraj nas - złóż darowiznę