Nasze projekty

Beata Zajączkowska

Kampania śmierci chrześcijan

Dostrzega się coraz większe wysiłki świata zachodniego, by zepchnąć religię do sfery prywatnej i zupełnie wyrugować ją z przestrzeni publicznej

Synod pod muzyczkę świata?

Zamiast pokazywać światu piękno i siłę chrześcijańskich rodzin synod na siłę doszukuje się wartości w związkach homoseksualnych, a konkubinaty ukazuje jako „stopień” na drodze do świętości, jednocześnie zupełnie zapominając o czymś takim jak grzech

Czyszczenie z chrześcijan

Za cichym przyzwoleniem świata Irak staje się cmentarzyskiem chrześcijaństwa. W ciągu minionej dekady z Iraku wyemigrowało ok. miliona chrześcijan.

Bez katolickich rozwodów

Rozwody zalewają Europę. Statystyki alarmują, że w ciągu niecałej pół minuty dochodzi na Starym Kontynencie do rozpadu jednego małżeństwa. Co daje wynik 2650 rozwodów dziennie. Piąte miejsce, z którego nie ma co się cieszyć, przypada Polsce. Wyprzedzają nas Niemcy, Wielka Brytania, Francja i Hiszpania.

Tajemnice Watykanu

To nie jest tekst dla „japońskich turystów”, którzy szybkim truchtem zmierzają do kolejnych dzieł sztuki i rzeczy, które koniecznie trzeba zobaczyć. Chwila zatrzymania, szybka fotka i truchcikiem dalej. Nieraz warto zobaczyć mniej, by zobaczyć więcej. Taki jest właśnie Watykan, gdzie to, na co patrzymy, może poprowadzić do korzeni naszej wiary.

Szalom i salam w Watykanie

Choć w centrum spotkania stała pokojowa przyszłość Ziemi Świętej była to wyraźna przerwa od polityki. Przerwa niezwykle wymowna. Gdy bowiem zawiodły wszelkie ludzkie siły, a negocjacje spełzły na niczym prezydenci Izraela i Palestyny błagali Boga o pokój. Widok niecodzienny.

Za słońce, banany i fasolę

Afrykańczycy pokazali mi, że w naszym technologicznym świecie zagubiliśmy poczucie prawdziwej wdzięczności wobec Stwórcy. A wszystko jest przecież darem, za który powinniśmy dziękować. Filipińczycy, którym tajfun zabrał cały skromny majątek mówili: nigdy nie jesteś tak biedny, żeby nie móc się podzielić z drugim. Dziękując Bogu za ocalone życie przygarnęli do swej rodziny osierocone przez kataklizm dzieci…

Na Jasnej Górze zostawił serce

Jan XXIII rozczytywał się w Trylogii Henryka Sienkiewicza. W jego apartamencie wisiała ikona Matki Boskiej Częstochowskiej. Gdy Polska przeżywała trudny czas komunistycznego reżimu wyznał Prymasowi Tysiąclecia: „Mam zaufanie do polskiego episkopatu. Zdajecie egzamin”.

Wartość uśmiechu

Dobry Papież Jan: „na teraźniejszość patrz z nadzieją, za przeszłość dziękuj, a przyszłości nie planuj, tylko powierzaj ją Bogu”.

Troje młodych Belgów rozmawia z Franciszkiem

Papież Franciszek? Ma problemy, ale jest szczęśliwy. Troszczy się o biednych, ale nie jest komunistą. Martwi się o przyszłość pozbawionej perspektyw młodzieży zarazem jednak wierzy, że młodzi mają siłę, by przemienić świat. Modli się na siedząco i zdarza mu się przysypiać. Uczy się na błędach, choć przychodzi mu to z trudem, bo jest uparty.

Nadzieja tylko w Bogu

„Gdybyśmy cierpliwie wyliczyli wszystkie wojny trwające w tej chwili na świecie, to z pewnością zajęłoby nam to parę ładnych stron”

Bergoglio i „skradziony” krzyżyk

W papieskich improwizowanych homiliach można niejednokrotnie usłyszeć echo tego, czym Franciszek w danym momencie żyje, czym się przejmuje i z kim rozmawiał. Po jego dzisiejszym spotkaniu z proboszczami Rzymu mam nieodparte wrażenie, że Ojciec Święty mocno przygotowuje się do Niedzieli Bożego Miłosierdzia i kanonizacji bł. Jana Pawła II.

Wspieraj nas - złóż darowiznę