Nasze projekty

Prezentacja adhortacji posynodalnej „Amoris letitia”

Nowa adhortacja mówi o żywym organizmie małżeństwa, a nie o patologiach małżeńskich - powiedział w piątek nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore podczas prezentacji dokumentu papieża Franciszka. W Warszawie trwa prezentacja adhortacji posynodalnej "Amoris Letitia"

Reklama

– Papież Franciszek w słowach i gestach, każdego dnia demaskuje fikcyjny dylemat między niezmienną prawdą i miłosierdziem. Papież Franciszek pomaga w czynnym zrozumieniu, że cała prawda realizuje się przez miłosierdzie – powiedział nuncjusz apostolski w Polsce. Zdaniem abp. Celestino Migliore podkreślił, że nowa adhortacja mówi o żywym organizmie małżeństwa, a nie o patologiach małżeńskich.

W Warszawie trwa prezentacja adhortacji posynodalnej „Amoris letitia”. W siedzibie Konferencji Episkopatu Polski dokument w języku polskim prezentują: nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore, uczestnik synodu abp Henryk Hoser, teolog duchowości małżeństwa i rodziny o. prof. Kazimierz Lubowicki OMI oraz małżeństwo Irena i Jerzy Grzybowscy.

Reklama
Reklama

Pobierz pełny tekst adhortacji „Amoris Laetitia” w formacie PDF


mip / Warszawa

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę