Nasze projekty

Papież zatwierdził cud za wstawiennictwem młodego internauty

Carlo Acutis, zmarły na białaczkę 15-latek już wkrótce zostanie ogłoszony błogosławionym. Papież Franciszek potwierdził autentyczność cudu, jaki dokonał się za wstawiennictwem młodego Włocha - o czym poinformowała w sobotę Stolica Apostolska.

fot. carloacutis.pl

Carlo Acutis był Włochem, urodził się w 1991 r. Mając 7 lat przyjął Pierwszą Komunię. Od tego dnia codziennie uczestniczył we Mszy św., często modlił się przed Najświętszym Sakramentem i odmawiał różaniec. Jego życiowym mottem były słowa: „Wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako fotokopie”.

Był zafascynowany informatyką i Eucharystią. Pasje połączył katalogując w ciągu kilku lat informacje o wszystkich miejscach cudów Eucharystycznych na świecie i tworząc w Internecie stronę internetową im poświęconą. Zebrane przez niego informacje posłużyły potem do stworzenia międzynarodowej wystawy poświęconej cudom Eucharystycznym. 

Mając zaledwie 15 lat Carlo zachorował na ostrą białaczkę limfatyczną. Zmarł w 2006 r. w ciągu kilku miesięcy od diagnozy, ofiarowując swoje cierpienia za papieża i cały Kościół. Zgodnie z jego ostatnią wolą został pochowany w Asyżu i według wszelkiego prawdopodobieństwa jego beatyfikacja odbędzie się właśnie tam. W ubiegłym roku, na życzenie papieża, ciało Carla zostało ekshumowane z dotychczasowego grobu i przeniesione do nowego grobu w górnej bazylice. Wówczas okazało się, że do dziś znajduje się ono w nienaruszonym stanie. 

Reklama

♦ Ciało Carlo Acutisa w nienaruszonym stanie

Jego proces beatyfikacyjny rozpoczęła w 2013 r. archidiecezja mediolańska. 5 lipca 2018 papież Franciszek zatwierdził dekret o heroiczności cnót Carla a 21 lutego 2020 cud za jego wstawiennictwem. 

Więcej o nim (strona także w języku polskim):  http://www.carloacutis.com

Reklama

awo

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę