Nasze projekty

Papież Franciszek na urodziny dostał prezent od ubogich

Papież Franciszek 17 grudnia skończył 84 lata. Z tej okazji dostał prezent od grupy ubogich. Sam też z tej okazji wysłał prezenty dla potrzebujących we Włoszech i w Ameryce Południowej.

Papież z okazji urodzin dostał od grupy włoskich ubogich bukiet słoneczników, który trafił do kaplicy w domu św. Marty, gdzie papież odprawia poranną mszę. Życzenia dla Franciszka płynęły też z całego świata, m.in. od włoskich polityków.

W czasie swoich urodzin papież też nie zapomniał o potrzebujących. Wysłał do Wenezueli cztery respiratory, które mają być przeznaczone do leczenia dzieci z problemami oddechowymi.

Ponadto papież polecił swojemu jałmużnikowi kard. Konradowi Krajewskiemu wysłanie do różnych części Włoch maseczek i leków przeciwko grypie. Polski hierarcha zawiózł je do Sieny, Neapolu i Bolonii.

Reklama
Reklama

Grudzień to ważny miesiąc w życiu Franciszka, ponieważ obok urodzin przypada w nim również rocznica jego święceń kapłańskich oraz chrztu.

Franciszek zawsze obchodzi rocznicę swych urodzin z wielką prostotą i jak powiedział kiedyś, w tym dniu jego myśli “ulatują” do jego kochanych rodziców (Reginy Maria i Mario José), babci Rosy, braci (Oscara, Marty i Alberto). Z pośród rodzeństwa żyje siostra Maria Elena, ma 72 lata, mieszka w Buenos Aires i nigdy nie odwiedziła go w Watykanie. Przed wielu laty towarzyszyła mu w podróży do Rzymu, kiedy arcybiskup Bergoglio otrzymał kardynalski biret.

SPRAWDŹ: 84 lata temu urodził się papież Franciszek

Reklama
Reklama

ag/Vatican Insider/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite