Nasze projekty

Franciszek spotkał się z młodymi z Chemin Neuf: Nie bójcie się budować mostów między ludźmi

„Drodzy młodzi, zachęcam was, abyście nie bali się kroczyć drogami braterstwa i budować mosty między ludźmi, między narodami, w świecie, w którym wciąż wznosi się tak wiele murów z obawy przed innymi” - powiedział papież Franciszek spotkając się z 35 młodymi zaangażowanymi w politykę, członkami wspólnoty Chemin Neuf.

Twitter.com/@Exaudi_noticias

Założona w 2014 r. „wspólnota polityczna” w ramach ruchu Chemin Neuf zrzesza młodych ludzi w wieku od 18 do 33 lat, pochodzących z różnych krajów i kultur politycznych, ożywionych tym samym umiłowaniem dobra wspólnego i ubogich, którzy pragną poświęcić swoje życie służbie światu według „serca Boga”. Wspólnota podkreśla, że ma wymiar ekumeniczny i duchowość, która jest „skrzyżowaniem życia odnowy charyzmatycznej i dziedzictwa św. Ignacego”.

Nawiązując do obecnej pandemii Franciszek zachęcił młodych, aby ich „zaangażowanie i entuzjazm w służbie innym, ukształtowane mocą Ewangelii Chrystusa przywróciły wielu ludziom, a zwłaszcza wielu młodym, smak życia i nadzieję na przyszłość”. Zaznaczył, że poprzez ich inicjatywy, projekty i działania, czynią oni widzialnym „Kościół ubogi z ubogimi i dla ubogich, Kościół wychodzący, który jest blisko ludzi w sytuacjach cierpienia, niepewności, marginalizacji i wykluczenia”.

Ojciec Święty przypomniał, że członkowie Chemin Neuf również stają przed „wyzwaniami, w których stawką jest zdrowie naszego wspólnego domu”, poczynając od „nawrócenia ekologicznego, które uznaje wybitną godność każdej osoby, jej wartość, kreatywność i zdolność do poszukiwania i promowania dobra wspólnego”.

Papież podkreślił, że pandemia uczy nas, „iż wszyscy jesteśmy na tej samej łodzi i że będziemy w stanie przezwyciężyć trudności tylko wtedy, gdy zgodzimy się pracować razem”. Zaznaczył, że przyjazd młodych do Rzymu jest także spotkaniem, na którym będą mówili o migrantach i ich przyjmowaniu. Zachęcił, by trwali w swoich przekonaniach i w wierze, nigdy nie zapominając, „że Chrystus żyje, że wzywa was, byście odważnie za Nim szli”. Obyście wytworzyli więzy przyjaźni, braterskiego dzielenia się, dla lepszego świata – stwierdził Franciszek na zakończenie swego przemówienia.

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę