Nasze projekty

Franciszek przypomniał Polakom o obronie życia ludzkiego

Podczas dzisiejszej audiencji Papież Franciszek pobłogosławił dzwon "Głos Nienarodzonych". Powstał on na polecenie Fundacji "Życiu Tak" i ma uwrażliwiać i przypominać o niezbywalnym prawie do życia każdego dziecka poczętego. Franciszek zachęcił, by dzwon "budził sumienia osób stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie".

Jak czytamy na stronie Fundacji, dzwon „Głos Nienarodzonych” będzie stacjonował na jednej z Parafii na Podkarpaciu, jednak przeznaczeniem dzwonu będzie jego udział w Marszach organizowanych za Życiem. W czasie środowej audiencji papież pobłogosławił dzwon i przypomniał o obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków.

Za chwilę pobłogosławię dzwon, noszący imię „Głos Nienarodzonych”, wykonany przez Fundację „Życiu Tak”. Będzie on towarzyszył wydarzeniom mającym na celu przypominanie o wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Niech jego głos budzi sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie. Niech Bóg, jedyny i prawdziwy Dawca życia błogosławi Wam i Waszym rodzinom. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Reklama

W swoich środowych katechezach Papież podejmuje cykl zatytułowany „Uzdrowić świat”.  W dzisiejszej katechezie Papież przypomniał, że „aby wyjść lepszymi z obecnego kryzysu, będącego zarówno kryzysem społecznym, politycznym i gospodarczym, każdy z nas jest wezwany do podjęcia swojej cząstki odpowiedzialności”. – Musimy zareagować nie tylko jako poszczególne osoby, ale także jako społeczność – powiedział Franciszek i przypomniał, że „aby uzdrowić i odnowić nasze narody” potrzebne jest zastosowanie „zasady pomocniczości” oddolnej i odgórnej. Wyjaśnił, że zarówno, gdy jednostki „nie są w stanie osiągnąć podstawowych celów, wówczas najwyższe szczeble organu społecznego, takie jak państwo, muszą zainterweniować w celu zapewnienia niezbędnych środków”. – Z drugiej strony przywódcy społeczeństwa muszą respektować poziomy niższe, które właściwymi im zasobami kulturowymi, religijnymi, ekonomicznymi, ożywiają i umacniają tkankę społeczną – zauważył Papież.

Dziś ten brak poszanowania dla zasady pomocniczości rozprzestrzenił się jak wirus. Bardziej słuchamy dużych koncernów finansowych, niż ludzi. Albo pomyślmy też o sposobie leczenia wirusa: bardziej słuchane są wielkie koncerny farmaceutyczne, niż pracownicy służby zdrowia, zaangażowani na pierwszej linii frontu w szpitalach czy obozach dla uchodźców. To nie jest właściwa droga.

Reklama

Papież przypomniał także jedną z poprzednich katechez, w której mówił o tym, że drogą wyjścia z kryzysu jest solidarność. Zauważył jednak, że potrzebuje ona pomocniczości. – Jesteśmy wezwani do budowania przyszłości, w której wymiar lokalny i globalny wzajemnie się ubogacają, i gdzie ci, którzy mają więcej angażują się, aby służyć tym, którzy mają mniej – powiedział Papież.

os, KAI, Fundacja „Życiu Tak”/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę