Franciszek: Bóg wzywa nas do zrzucenia masek i wyrzeczenia się półśrodków

„Przez swoich świadków Piotra i Pawła Pan Bóg wzywa nas do zrzucenia masek, do wyrzeczenia się półśrodków, wymówek, które czynią nas letnimi i przeciętnymi” – powiedział Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”.

Catholic Church (England and Wales)/ CC BY-NC-SA 2.0

Papież podkreślił, że w centrum Ewangelii dzisiejszej uroczystości znajdują się słowa Jezusa: „Za kogo Mnie uważacie?” i zachęcił do odpowiedzenia na to pytanie Jemu z głębni serca. Franciszek zauważył, że są ludzie, którzy zatrzymują się na opiniach o Jezusie, ale są i tacy którzy przeciwnie – rozmawiają z Jezusem, przynosząc do Niego życie, wchodząc z Nim w relację, dokonując decydującego przełomu. Zaznaczył, że Jezus pragnie być miłością naszego życia.

Następnie charakteryzując obydwu apostołów Piotra i Pawła Ojciec Święty wskazał, że byli oni naśladowcami Jezusa, wierzyli nie słowami, lecz czynami i obaj poświęcili swoje życie dla Pana Boga i dla braci.

Papież zachęcił, byśmy ich naśladowali i byli świadkami, którzy nie zatracają się w słowach, lecz przynoszą owoce. Jednocześnie wskazał, że byli też oni świadkami swoich upadków. Dodał, że świadectwo zaczyna się od prawdy o sobie, od walki z własną dwulicowością i fałszem. Pan może dokonać za naszym pośrednictwem wielkich rzeczy, kiedy nie przejmujemy się obroną własnego wizerunku, ale jesteśmy transparentni wobec Niego i wobec innych. Dzisiaj, drodzy bracia i siostry, Pan nas pyta. Jego pytanie – takie samo – Kim jestem dla ciebie? – drąży nas wewnętrznie. Przez swoich świadków Piotra i Pawła wzywa nas do zrzucenia masek, do wyrzeczenia się półśrodków, wymówek, które czynią nas letnimi i przeciętnymi. Niech nam w tym pomoże Matka Boża, Królowa Apostołów. Niech ona rozpali w nas pragnienie świadczenia o Jezusie – powiedział Franciszek na zakończenie swojego rozważania.

Reklama
Reklama

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę