Nasze projekty

Franciszek do Benedykta XVI: dziękuję za twoje spojrzenie, które nieustannie kieruje się ku Bogu

Papież przypomniał o 70. rocznicy święceń kapłańskich Benedykta XVI. "Dziękuję za twoje wiarygodne świadectwo. Dziękuję za twoje spojrzenie, które nieustannie kieruje się ku perspektywie Boga" - powiedział Franciszek.

fot. Vatican Media

70 lat temu, 29 czerwca 1951 roku, bracia Joseph i Georg Ratzingerowie przyjęli święcenia kapłańskie. Po modlitwie Anioł Pański w uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła przypomniał o tym Franciszek, który podziękował papieżowi seniorowi za modlitwę w intencji Kościoła.

Dzisiaj przypada rocznica poruszająca serca nas wszystkich. 70 lat temu Papież Benedykt został wyświęcony na kapłana. Ku tobie Benedykcie, Drogi Ojcze i Bracie kierujemy naszą miłość, naszą wdzięczność i naszą bliskość – mówił Franciszek.

„Dziękuję za twoje wiarygodne świadectwo”

Przypomniał, że Benedykt XVI mieszka obecnie w klasztorze „miejscu które miało gościć wspólnoty kontemplacyjne tutaj w Watykanie, aby modliły się za Kościół”.

Reklama

Obecnie to On jest człowiekiem kontemplacji Watykanu, poświęcając swoje życie modlitwie za Kościół i za diecezję rzymską, której jest biskupem-seniorem. Dziękuję Tobie, Benedykcie, drogi Ojcze i Bracie. Dziękuję za twoje wiarygodne świadectwo. Dziękuję za twoje spojrzenie, które nieustannie kieruje się ku perspektywie Boga – powiedział Franciszek.

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę