Nasze projekty

Dziś 91. urodziny Benedykta XVI

Dziś swoje 91 urodziny obchodzi papież-senior Benedykt XVI. Watykańskie media podają, że nie będzie to dzień hucznych obchodów, a raczej upłynie "w ciszy i spokoju dawnego klasztoru Mater Ecclesiae w Watykanie".

Gościem papieża-seniora będzie dziś jego 94-letni brat ks. Georg Ratzinger. Urodzinowe obchody papieża seniora odbędą się w klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Watykanu w kameralnym gronie z udziałem jego brata 94-letniego ks. prałata Georga Ratzingera. Benedyktowi XVI stale towarzyszy jego sekretarz osobisty, a zarazem prefekt Domu Papieskiego, abp Georg Gänswein. Do papieża-seniora nieustannie docierają oznaki wielkiej miłości katolików z całego świata.

Poprzednią rocznicę świętowano huczniej, bowiem przyjechała bawarska kapela w strojach ludowych, podawano piwo i typowe tamtejsze „bretzle”. Benedykt dziękował wówczas uczestnikom przyjęcia za „możliwość powrotu do swojej pięknej ziemi”. Pięć lat wcześniej, w 2012 r. podczas Mszy św. z okazji swoich 85. urodzin Benedykt XVI mówił o tym że jest już na „ostatnim odcinku ścieżki swojego życia”. – Nie wiem, co mnie czeka, ale wiem, że istnieje światło Boga, że ​​On zmartwychwstał, że Jego światło jest silniejsze niż jakiekolwiek ciemności; że dobroć Boga jest silniejsza niż każde zło na tym świecie. A to pomaga mi trwać w poczuciu bezpieczeństwa. Pomaga to także nam iść naprzód i w tej godzinie serdecznie dziękuję wszystkim, którzy nieustannie sprawiają, że dostrzegam boże „tak” przez ich wiarę – mówił wówczas papież. Niecały rok później ogłosił swoje odejście na emeryturę, złożył urząd a na Stolicę Piotrową został wybrany Franciszek.

Benedykt XVI czyli kard. Joseph Ratzinger urodził się w Wielką Sobotę 16 kwietnia 1927 r. w Marktl w Niemczech. Został ochrzczony już następnego dnia, w Wielkanoc 17 kwietnia w małym kościele parafialnym we wsi Marktl am Inn w Górnej Bawarii.

Reklama
Reklama

 

ad, Vatican News, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite