Nasze projekty

Były sekretarz Benedykta XVI wspomina: usunięcie z Watykanu było gorzkim osobistym doświadczeniem

Arcybiskup Georg Gänswein postrzega swoją nominację na nuncjusza apostolskiego w krajach bałtyckich jako koniec swojego "wygnania".

fot. CC BY-SA 4.0/wikipedia.org

Były sekretarz Benedykta XVI zabrał głos ws. swojej nominacji

Usunięcie z Watykanu przez papieża Franciszka było dla niego gorzkim osobistym doświadczeniem – powiedział były prywatny sekretarz papieża Benedykta XVI i emerytowany prefekt Domu Papieskiego niemieckiemu tygodnikowi „Die Tagespost” z Würzburga.

Ale nie dałem się zniechęcić, miałem nadzieję i modliłem się, że pewnego dnia będzie na mnie czekać nowe zadanie. Teraz już jest. Bardzo możliwe, że za nominacją na nuncjusza apostolskiego kryje się boska logika, która wykorzystała papieską pedagogikę – stwierdził.

ZOBACZ>>> Franciszek podjął decyzję ws. byłego sekretarza Benedykta XVI. Wiemy, czym się zajmie

Reklama

Teraz z niecierpliwością czeka na swoje nowe stanowisko nuncjusza na Litwie, Łotwie i w Estonii, „co również postrzega jako znak zaufania papieża do mnie”. Ze względu na obecną sytuację polityczną, misja ta stanowi „delikatne wyzwanie”. Wcześniej uda się on do Watykanu, aby otrzymać niezbędne informacje, porady i instrukcje, w szczególności Sekretariatu Stanu.

Abp Gänswein nuncjuszem w krajach bałtyckich

Papież Franciszek mianował abp. Georga Gänsweina, arcybiskupa tytularnego Urbs Salvia, nuncjuszem apostolskim na Litwie, w Łotwie i Estonii – podało w poniedziałek biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

Rok temu papież Franciszek wysłał byłego prywatnego sekretarza swojego zmarłego poprzednika Benedykta XVI z powrotem do jego rodzinnej archidiecezji we Fryburgu Bryzgowijskim. Początkowo nie powierzono mu tam nowej roli. Było to poprzedzone osobistymi nieporozumieniami między Franciszkiem a abp Gänsweinem.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę