Nasze projekty

Portugalscy biskupi: portale społecznościowe nową formą wspólnoty

Przedstawiciele portugalskiego episkopatu wskazali podczas odbywającej się w Lizbonie dwudniowej konferencji o mediach na konieczność wspierania portali społecznościowych, jako “nowej formy wspólnoty”. - Kościoła nie może zabraknąć na portalach społecznościowych. Byłoby to sprzeczne z jego misją ewangelizacyjną. Wyzwaniem wydaje się być dziś jednak w jakiej formie powinniśmy być obecni w tej nowej galaktyce i z jakimi treściami. Powinniśmy wciąż uczyć się jak można osiągnąć najwięcej korzyści z obecności w multimediach – powiedział biskup pomocniczy Lizbony Nuno Brás.

Z kolei reprezentujący komisję episkopatu ds. środków masowego przekazu bp João Lavrador wskazał na pilną potrzebę stosowania portali społecznościowych jako miejsca tworzenia “wspólnoty i komunii”. – Nie istnieje proces ewangelizacji, który nie służy wspólnemu spotkaniu, i choć technologia nie może zastąpić żywego, bezpośredniego kontaktu między ludźmi, to może nasilić wzajemną relację między osobami – powiedział ordynariusz diecezji Angra na Azorach.

Przedstawiciel portugalskiego episkopatu zaznaczył, że we współczesnym świecie portale społecznościowe mogą służyć jako forma “dania głosu osobom, które są jego pozbawione, które pozostają na marginesie”. Dodał, że Kościół powinien też uwrażliwiać opinię publiczną na patologie pojawiające się w internecie.

Reklama
Reklama

mz (KAI/RR) / Lizbona

Katolicka Agencja Informacyjna

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite