Nasze projekty

Maryja, która milczy. Irlandczycy kręcą film o objawieniach w Knock

Były to jedyne objawienia, w czasie których Maryja nie mówiła ani słowa. Towarzyszyli Jej św. Jan Ewangelista i św. Józef. Grupa filmowców z Irlandii kręci film o objawieniach w Knock.

Twórcy chcą zrobić film szczególnie z myślą o wszystkich Irlandczykach, zmagających się z depresją i myślami samobójczymi. To ich zdaniem współczesny odpowiednik Wielkiego Głodu, z jakim zmagali się mieszkańcy tych ziem w połowie XIX w. kiedy miały miejsce objawienia w Knock. 

„Dzisiaj można powiedzieć, że Irlandia zmaga się z innym głodem – głodem ducha. Mamy ogromny problem samobójstw, a także depresji. Możemy już mówić o kryzysie narodowym. Dlatego Chcemy postawić Nasza Panią, Najświętszą Maryję Pannę przed Irlandczykami i światem jako Latarnię nadziei. Chcemy aby ten film był też przesłaniem nadziei dla wszystkich ludzi – mówi Aidan Gallagher, prezes wytwórni EWTN, która będzie kręcić film o Knock. Reżyserem zostanie Campbell Miller. 

Rzeczywiście, według statystyk Irlandia ma najwyższy wskaźnik przewlekłej depresji wśród młodych ludzi w całej UE. kraje. Najnowsze dane Eurofound wskazują, że 12 proc. Irlandczyków w wieku od 15 do 24 lat jest przewlekle przygnębionych. Najgorsza sytuacja panuje zaś w regionie, w którym miały miejsce objawienia.

Reklama

Obraz ma być dokumentem fabularyzowanym. Będzie opowiadał historię niezwykłych objawień Maryi z Knock, które miały miejsce 21 sierpnia 1879 r. Był bardzo deszczowy dzień gdy grupa 15 osób znajdujących się akurat w pobliżu kościoła miejskiego pod wezwaniem św. Jana Ewangelisty ujrzała nad szczytem świątyni Maryję, św. Józefa, św. Jana, aniołów adorujących Jezusa Chrystusa jako Baranka Bożego. Maryja ani żadna z ukazujących się postaci nie powiedziała ani słowa, co było interpretowane jako wezwanie do czytania Pisma Św. czyli słuchania Jezusa oraz jako wezwanie do spotykania się z Nim w Eucharystii. Objawienie trwało około godzinę, w czasie której do pierwszych widzących dołączył spory tłum ludzi, adorujących niezwykłe zjawisko i wspólnie odmawiających Różaniec. Pomimo ulewy ziemia wokół szczytu pozostała sucha.

Objawienia zostały potwierdzone przez dwie niezależne watykańskie komisje, jedną jeszcze w XIX w. drugą w 1936 r. 

Do dziś zbudowana w tym miejscu świątynia jest miejscem wielu nawróceń oraz uzdrowień. Według zamierzeń twórców filmu ma on także opowiadać o tych niezwykłych zjawiskach, jakie mają tu miejsce jeszcze długo po objawieniach.

Reklama

Figura Maryi z Knock była również przywieziona do Watykanu na Niedzielę Słowa Bożego, obchodzoną tydzień temu.

ad, CNA/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę