Nasze projekty

Kard. Kasper zmartwiony słabością chrześcijan w Europie

Emerytowany przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, niemiecki kardynał Walter Kasper „nie boi się o islamizację Europy”. Jak podkreślił podczas Mszy św. w klasztorze Andechs w Bawarii, martwi go natomiast „słabość chrześcijan w Europie”.

– Jeśli będziemy żyli z przekonaniem w swojej wierze chrześcijańskiej, to będzie ona promieniowała na przybyszów i ich ‘zarażała’” – powiedział kard. Kasper i dodał, że zamiast tego wielu ludzi niemal przeprasza za to, że są chrześcijanami. ”Czyż nie dostrzegamy, że wielu stających z dala , a także wielu nowoprzybyłych czeka na nasze świadectwo?” – pytał purpurat.

Jednocześnie wyraził uznanie dla zaangażowania wielu Niemców w pomoc uchodźcom. Podkreślił, że jest dumny widząc taką gotowość pomocy oraz z tego, że “chrześcijanie są na pierwszej linii”. Jest to “znak jakości” Kościoła w Niemczech, a miłosierdzie jest „jedyną ważną kartą tożsamości chrześcijan”.

– W coraz trudniejszej sytuacji duchowej w Europie chrześcijanie powinni dawać orientację, być światłem, pociechą, radą i promieniować radością” – powiedział kard. Kasper.

Reklama

Kard. Kasper przewodniczył Mszy św., i wygłosił kazanie podczas tradycyjnego święta Trzech Hostii, ściśle związanego z sanktuarium na Świętej Górze w Andechs – najstarszym sanktuarium Bawarii. Czczone są tam od XII wieku trzy hostie, konsekrowane przez papieży pierwszych wieków chrześcijaństwa. Monstrancja, w której są one przechowywane tylko raz w roku wystawiana jest na widok publiczny podczas uroczystej procesji.


ts (KAI) / Monachium

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite