Jemen: 80 % społeczeństwa żyje poniżej progu ubóstwa

Organizacje pomocowe biją na alarm w sprawie wciąż zaostrzającego się kryzysu humanitarnego w Jemenie. 80 proc. społeczeństwa żyje w tym kraju poniżej progu ubóstwa. Nie działa system opieki medycznej.

fot. Thom Gonzalez/Pexels

Śmierć głodowa grozi 400 tys. jemeńskich dzieci

W ciągu ostatnich siedmiu lat wojna w Jemenie kosztowała życie 250 tys. osób. Szacuje się, że połowa tych zgonów została spowodowana brakiem żywności i dostępu do najbardziej podstawowych lekarstw. Wspólnota międzynarodowa robi zbyt mało, by zaradzić tej tragedii. Śmierć głodowa zagraża 400 tys. jemeńskich dzieci – mówi Radiu Watykańskiemu Simone Garroni, dyrektor generalny Action Internationale Contre la Faim.

20 mln ludzi potrzebuje natychmiastowej pomocy humanitarnej

Kryzys humanitarny na świecie stale się pogarsza. Sytuacja jest naprawdę dramatyczna. W Jemenie brakuje żywności i kilkadziesiąt milionów ludzi potrzebuje pomocy humanitarnej. To oznacza, że właściwie prawie cały kraj dotyka kryzys i bez pomocy z zewnątrz, upadnie,

Niesienie wsparcia jest bardzo trudne. Dostarczamy pomoc żywnościową i medyczną, ale trzeb zapamiętać, że ponad połowa przychodni i szpitali jest zniszczonych. Zniszczone są też studnie i inne ujęcia wody, stąd dostarczana jest ona w cysternach. Potrzebne są działania, które zagwarantują przestrzeganie międzynarodowego prawa humanitarnego, inaczej wolontariusze nie są w stanie nieść pomocy. Bez międzynarodowych działań dyplomatycznych nie uda się rozwiązać tej sytuacji – mówi papieskiej rozgłośni Simone Garroni.

Reklama
Reklama

kw/VaticanNews, Beata Zajączkowska/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę