Nasze projekty

Drużyna Realu Madryt podarowała puchar Ligi Mistrzów Maryi. Wyjątkowy gest piłkarzy

Tegoroczny zwycięzca piłkarskiej Ligi Mistrzów - drużyna Realu Madryt po powrocie z Londynu udała się do głównej madryckiej katedry, by tam podarować swój zwycięski puchar patronce miasta. Zobaczcie wideo!

fot. P. Juan Manuel Góngora/twitter.com

Piłkarze i cały zespół Realu Madryt ofiarowali Matce Bożej Almudena zwycięstwo w Lidze Mistrzów, który zdobyli w sobotę dzięki zwycięstwu 2:0 nad Borussią Dortmund w finale na stadionie Wembley w Londynie.

PRZECZYTAJ TEŻ>>> Mama Carlo Acutisa: „Matka uzdrowionej dziewczyny klęcząca przy grobie syna, napełnia mnie czułością”

Piłkarze Realu Madryt u Matki Bożej z Almudeny

Autobus z ekipą był eskortowany przez policję od odjazdu ze stadionu Santiago Bernabeu aż do przybycia do katedry Almudena, gdzie setki ludzi czekało na swoich idoli. Prezes klubu Florentino Pérez poprowadził ekipę Realu Madryt do katedry, a kapitan Nacho Fernández wniósł trofeum Ligi Mistrzów. Tam drużynę powitał arcybiskup Madrytu, kardynał José Cobo Cano.

Reklama

Dalsza część materiału poniżej.

Kardynał José Cobo Cano witając piłkarzy pogratulował im zwycięstwa, zaznaczając, iż jest ono rezultatem wysiłku i pracy całej drużyny, trenerów i całego klubu. Pokazujecie, dzięki Bogu, że sport jest sposobem na weryfikowanie i wyrażenie swoich talentów, a także mówicie nam, że sport służy budowaniu lepszego społeczeństwa. Jak powiedział papież Franciszek, sport uczy nas wartości braterstwa – podkreślił arcybiskup hiszpańskiej stolicy.

Następnie drużyna Realu Madryt, prowadzona przez czterech kapitanów, Nacho Fernándeza, Daniego Carvajala, Lukę Modrica i Toniego Kroosa, ofiarowała zwycięstwo w Lidze Mistrzów Matce Bożej Almudena i wręczyła arcybiskupowi Madrytu koszulkę upamiętniającą 15. wygraną Realu Madryt w Lidze Mistrzów.

Reklama

ZOBACZ>>> „Wszędzie dobrze, ale w DOMU najlepiej”. Tomek Wolny dzieli się wrażeniami z Lednicy

Dalsza część materiału poniżej.

Matka Boża z Almudeny to patronka Madrytu

Dziewica z Almudeny (Virgen de la Almudena) to średniowieczne przedstawienie Maryi, Matki Bożej, która jest uważana za patronkę Madrytu. Jej wezwanie nosi katedra w stolicy Hiszpanii. Repliki Madonny są używane podczas procesji lub w różnych kaplicach w regionie.

Zgodnie z tradycją, podczas mauretańskiego oblężenia Madrytu w IX wieku, Dziewica Maryja ukazała się obrońcom miasta. Zainspirowała ich do oporu i skutecznego odparcia najeźdźców. Podobnie jak z wieloma imionami maryjnymi w Hiszpanii, nazwa „La Almudena” pochodzi od arabskiego al-mudayna, co oznacza „otoczone murem miasto” lub „cytadelę”.

Jako patronka Madrytu, La Almudena zajmuje szczególne miejsce w sercach mieszkańców stolicy Hiszpanii. Jej coroczne święto, 9 listopada, obchodzone jest z wielkim entuzjazmem, przyciągając także turystów.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę