Nasze projekty

„Wszędzie dobrze, ale w DOMU najlepiej”. Tomek Wolny dzieli się wrażeniami z Lednicy

Według organizatorów, 18 tysięcy osób uczestniczyło w spotkaniu młodych na Lednicy. Na Polach Lednickich pojawił się również znany dziennikarz Tomasz Wolny. "Bo wszędzie dobrze, ale w DOMU najlepiej" - napisał na Instagramie.

fot. tomaszwolny_tej/Instagram

18 tysięcy uczestników zgromadziło się pod Bramą Rybą na XXVII Spotkaniu Młodych Lednica 2000 pod hasłem „Wracaj do domu”. Młodzi mieli okazję uczestniczyć w warsztatach, wysłuchać konferencji m.in. Moniki i Marcin Gomułków, porozmawiać z duchownymi na polu rozmów, skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Czy czujecie się, że jesteście w domu? – pytał młodych prymas Polski, który powitał wszystkich zebranych pod Bramą Rybą. Witajcie w domu każda i każdy, który dzisiaj pod tym chmurnym niebem staje, w tej pięknej świątyni, jaką jest Chrystusowy Kościół – mówił abp Wojciech Polak. I dodał: Niech to spotkanie doda wam sił, nadziei, pokoju serca, abyśmy się mogli odnajdywać jak najpełniej w naszym domu, jakim jest Kościół.

W czasie mszy świętej pod przewodnictwem prymasa Polski, homilię wygłosił biskup sosnowiecki Artur Ważny, który mówił młodym: Wszelkie ciemności będą wyglądać inaczej, kiedy popatrzymy na Chrystusa i zobaczymy, z jaką czułością On na nas patrzy.

Reklama

Dlaczego uciekamy z domu, z Kościoła? Często uciekamy dlatego, że pragnień, które mamy w sercu nie możemy w naszym domu czy Kościele zrealizować. Problem nie jest w tym, że odchodzimy. Problem jest w tym, dlaczego? Dlaczego uciekasz z domu? Dlaczego odchodzisz z Kościoła? – mówił.

Spotkanie młodych na Lednicy potrwało do późnych godzin nocnych. O północy, tradycyjnie, młodzież przeszła przez Bramę Rybę w geście wyboru Chrystusa.

Tomasz Wolny na Lednicy: „dzięki za to, że jesteście”

W spotkaniu uczestniczył m.in. dziennikarz Tomasz Wolny, który podzielił się swoimi wrażeniami na Instagramie.

Reklama

„Bo wszędzie dobrze, ale w DOMU najlepiej #tej. Dzięki za te tysiące dobrych słów, wspólnych fot, wysokich piątek, świadectw, uścisków i innych tańców, wyginańców i śpiewów, ale przede wszystkim dzięki za to, że jesteście!” – napisał.

KAI, Instagram, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę