Nasze projekty

Chrystus z Rio de Janeiro dostał świetlną maseczkę

Figura Chrystusa Zbawiciela, górująca nad Rio de Janeiro została podświetlona laserowo w taki sposób, że na twarzy Jezusa widnieje maseczka, niżej zaś napis "Mascara salva" czyli "maseczka ocala".

Jeden z najsłynniejszych pomników świata, górujący nad Rio z 700-metrowego wzgórza, został zamknięty dla turystów w połowie marca, jednak od początku tego czasu figura Chrystusa jest nośnikiem przekazu świetlnego. Najczęściej są to słowa wsparcia i wdzięczności dla lekarzy walczących z koronawirusem. W niedzielę 3 maja wyświetlono zaś na postaci Chrystusa świetlną maseczkę, zakrywającą Mu nos i usta, do tego wielkie serce oraz napis na klatce piersiowej: „Mascara salva”.

Jak donosi portal Canbera Times „inicjatywa jest częścią kampanii prowadzonej przez brazylijskich specjalistów w celu zwalczania pandemii, która podkreśla wśród jej głównych przesłanek wagę ochrony wszystkich osób opuszczających dom przez noszenie masek.”

Rio de Janeiro jest najbardziej dotkniętym pandemią koronawirusa brazylijskim miastem. Wystąpiło tu 60 proc. wszystkich przypadków. Dotychczas odnotowano ponad 11 tys. zachorowań i 1019 zgonów w tej liczącej 17 milionów mieszkańców metropolii. Według prasy system opieki zdrowotnej nie radzi sobie z taką liczbą zachorowań i jest bliski całkowitego zawalenia.

Reklama
Reklama

ad, CNN, Canbera Times/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite