Nasze projekty

Biskup modlił się przed szpitalem. „Ta pandemia nie jest karą od Boga”

Włoski arcybiskup Giuseppe Fiorini Morosini odmówił różaniec na dziedzińcu szpitala w Reggio Calabria, gdzie leżą zakażeni koronawirusem. Towarzyszyli mu klerycy. A z okien - lekarze i chorzy. "Pan dzieli ból z człowiekiem, ta pandemia nie jest karą od Boga" - relacjonuje słowa duchownego włoski dziennik Avvenire.

Abp Morosini zatrzymał się na dziedzińcu przed pawilonem covidowym Wielkiego Szpitala Metropolitalnego (Gom) w Reggio Calabria. Duchownemu towarzyszyła ikona Najświętszej Maryi Panny, kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia, patronki miasta, jako znak nadziei dla walczących z koronawirusem. Morosini, witany przez kapelana szpitala Don Stefano Iacopino, skierował ikonę w stronę pawilonu, z którego spoglądali pracownicy służby zdrowia i osoby chore.

Arcybiskup poprowadził modlitwę różańcową, a potem skierował kilka słów do tych, którzy „przeżywają chwile próby”. W modlitwę włączyli się klerycy Seminarium Duchownego w Reggio Calabria, a także personel, dyrektor i duszpasterze szpitala.

W obliczu choroby zadajemy sobie pytanie„ dlaczego ”? Jezus nie jest nauczycielem filozofii, ale życia. Pan dzieli ból z człowiekiem, ta pandemia nie jest karą od Boga – powiedział Morosini. Zauważył również, że w obliczu pandemii „odkrywamy wartości, o których zapomnieliśmy, takie jak solidarność, ale także poświęcenie, którego pracownicy służby zdrowia uczą zepsuty i pogrążony w konsumpcjonizmie świat”.

Reklama

Droga Krzyżowa na oddziale

To nie pierwszy raz, kiedy abp Morosini wykonuje podobne gesty. Kilka miesięcy temu wzruszającym momentem dla całej wspólnoty diecezjalnej był Wielki Piątek, kiedy Droga Krzyżowa prowadzona przez arcybiskupa zakończyła się bezpośrednio na oddziale intensywnej terapii.

Obecnie w Szpitalu Metropolitalnym w Reggio Calabria na oddziale intensywnej terapii przebywa 10 pacjentów. W pozostałych miejskich placówkach znajduje się 118 pacjentów, a 18 osób jest hospitalizowanych w Gioia Tauro.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Franciszek: Kultura odrzucenia uderza w osoby niepełnosprawne

kh/Avvenire/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite