Nasze projekty

Atak terrorystyczny w Wiedniu. Nie żyją 4 osoby

W poniedziałek wieczorem w centrum Wiednia doszło do ataku terrorystycznego. Napastnik otworzył ogień do ludzi w kilku miejscach w centrum miasta. Nie żyją 4 osoby, 15 jest rannych.

pixabay.com/Hashan

W atakach początkowo zginęły trzy osoby – dwóch mężczyzn i kobieta. Dziś w szpitalu zmarła kolejna, czwarta ofiara. Napastnik został zastrzelony przez funkcjonariuszy. Policja podała jednak, że mężczyzna nie działał sam. Trwa obława na pozostałych terrorystów.

Służby przeszukały już mieszkanie napastnika. Na razie nie wiadomo nic więcej o jego tożsamości.

Reklama

Minister spraw wewnętrznych Austrii zaapelował do mieszkańców, by w miarę możliwości nie wychodzili dzisiaj z domówTrwa obława na pozostałych napastników.

Sześć miejsc ataku

Terroryści zaatakowali wieczorem sześć miejsc w centrum Wiednia. Atak rozpoczął się przed synagogą. Świadkowie mówili, że napastnik otworzył ogień do ludzi zgromadzonych w barach. Od północy, zgodnie z wcześniejszą decyzją austriackich władz, lokale gastronomiczne w tym kraju zostały zamknięte z powodu pandemii koronawirusa.

Wieczorem w mieście wybuchła panika. Ludzie uciekali w popłochu z centrum Wiednia. Część szukała schronienia w barach i hotelach. Nie działała komunikacja miejska.

Reklama

SPRAWDŹ: Francuski biskup: Jesteśmy w stanie wojny z ideologią islamizmu

ag/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę