Nasze projekty

Pogrzeb ofiar zamachu na kościół w Nigerii

Dziś w Nigerii odbył się zbiorowy pogrzeb ofiar ataku na kościół św. Franciszka Ksawerego w Owo. W zamachu przeprowadzonym przez islamskich ekstremistów w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego zginęło ponad 40 osób.

fot. Sachin Jose/Twitter.com

Z atakiem powiązane jest Państwo Islamskie Prowincji Afryki Zachodniej (ISWAP). To pierwszy atak przeprowadzony przez tę fundamentalistyczną organizację w relatywnie spokojnym jak dotąd południowo-zachodnim regionie Nigerii. Wcześniej przeprowadziła ona wiele ataków w północno-wschodniej i północno-zachodniej części kraju, ale ostatni akt terroryzmu budzi obawy, że organizacja rozszerza swoją działalność.

Zamach wpisał się w krwawy krajobraz przemocy w Nigerii. W zeszłym tygodniu uzbrojone gangi zastrzeliły 32 osoby w stanie Kaduna na północy kraju. Boko Haram i Ansaru nieustannie uprowadzają Nigeryjczyków na północnym zachodzie. Niesłabnące prześladowania, zadręczanie i tyrania pogłębiają brak zaufania do rządzących, którzy nie potrafią zaprowadzić porządku. Niestabilność polityczna w kontekście przyszłorocznych wyborów może zaognić sytuację w objętej konfliktami Nigerii.

Ten zachodnioafrykański kraj, według Open Doors, znajduje się na siódmym miejscu pod względem prześladowań chrześcijan.

Reklama

KAI, kw/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę