Nasze projekty

Zaduszki bezdomnych

Bezdomni związani z Fundacją Kapucyńską kolejny raz spotkają się na modlitwie za dusze tych, którzy odeszli. Podczas spotkania, które rozpocznie się o godzinie 18.00 w jadłodajni przy ulicy Miodowej w Warszawie wspominane będą też osoby, które zostały pochowane w bezimiennych grobach.

W tym roku po raz czwarty odbyła się też akcja „Bezdomni dla bezimiennych”. Podopieczni Fundacji Kapucyńskiej sprzątali bezimienne groby na podwarszawskim Cmentarzu Południowym. To była okazja by zbudować prawdziwą wspólnotę – zaznacza Alicja Szuba. Bezdomni zgodnie podkreślali, że nie chcą być pochowani bez imienia i nazwiska. „Dlatego mamy nadzieję, że takie akcje wpłyną na przemianę życia wielu naszych podopiecznych” – dodaje Alicja Szuba.

Akcja „Bezdomni dla bezimiennych” związana jest ze stałym przedsięwzięciem fundacji – „Nieśmiertelnikami”. Od 2011 roku w ramach akcji rozdano blisko 800 nieśmiertelników. Są to tabliczki z danymi bezdomnego i adresem Fundacji Kapucyńskiej. W przypadku nagłej śmierci bezdomnego, nieśmiertelnik pozwoli ustalić jego tożsamość, dzięki czemu bezdomny nie zostanie pochowany bezimiennie.


IAR/Barbara Misiewicz/to/

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite