Nasze projekty

Wolontariusze misyjni uruchomili w Krakowie kino pod chmurką

Salezjański wolontariat misyjny Młodzi Światu zaprasza w wakacje na cotygodniowe plenerowe pokazy filmowe w krakowskim parku Edukacji Globalnej Wioski Świata. Akcja kierowana jest do osób w każdym wieku.

Wolontariusze organizują kino letnie po raz pierwszy, ale mają nadzieję, że mieszkańcom Krakowa spodoba się ten pomysł.

Filmy do pokazów nie są dobierane przypadkowo. – Za ich pośrednictwem chcemy pokazać publiczności, jak wygląda życie w różnych częściach świat. Na widzów czeka również niespodzianka, która ma jeszcze bardziej przybliżyć klimat danego rejonu – zapowiedział Sylwester Gaik z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. Cykl zapoczątkowała produkcja „Slumdog. Milioner z ulicy”. Widownia również może zgłaszać swoje propozycje na kolejne seanse.

Kino w tym roku startuje pierwszy raz, ale wierzymy, że ta inicjatywa będzie na tyle ciekawa dla ludzi z Krakowa, że będziemy ją mogli na stałe wpisać w Kalendarz Wiosek Świata – mówi Sylwester Gaik.

Reklama
Reklama

Pokazy odbywają się w każdy piątek o godz. 20.30 w Parku Edukacji Globalnej Wioski Świata, mieszczącym się na terenie Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego przy ul. Tynieckiej 39 w Krakowie. Miejsce powstało w 2009 roku, by szerzyć wiedzę o misjach, podnosić świadomość dotyczącą różnorodności kulturowej oraz problemów, jakie występują wśród mieszkańców innych kontynentów. Teraz wolontariusze chcą, by kino pod chmurką spopularyzowało to miejsce wśród krakowian.
– Chcielibyśmy pokazać nasz park jak największej liczbie osób. Mamy nadzieję, że dzięki pokazom filmowym jeszcze więcej osób nas odwiedzi. To jedyne takie miejsce w Polsce – mówi Gaik.

W razie złej pogody filmy będą wyświetlane w tzw. “Chacie Świata”, która znajduje się w obok parku. Akcja trwa od 13 lipca do 31 sierpnia. Patronem wydarzenia jest Miasto Kraków.

mg/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę