Nasze projekty

Wirtualna pielgrzymka do Rzymu na 100. urodziny Jana Pawła II

W związku z odwołaniem Narodowej Pielgrzymki, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego Mt 5,14, Ambasada RP w Rzymie oraz uczniowie i nauczyciele Szkoły Polskiej im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego w Rzymie zapraszają na wirtualny spacer śladami Jana Pawła II w Rzymie i jego okolicach, aby w ten sposób uczcić setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły.

Dla tych wszystkich, którzy z powodu epidemii nie mogli przybyć do Rzymu i wziąć udziału w odwołanych uroczystościach w Watykanie, przygotowano wyjątkową podróż po miejscach związanych z obecnością Papieża-Polaka, jak Bazylika św. Piotra czy Kaplica Sykstyńska. Codziennie na stronie internetowej Muzeum oraz na profilach społecznościowych i kanale YouTube będą prezentowane materiały video, zdjęcia i cytaty związane z papieżem oraz Wiecznym Miastem.

Wirtualna Pielgrzymka będzie opierać się na szlaku, którego mapę i opis można znaleźć tutaj. Wirtualna Pielgrzymka rozpoczęła się 2 Maja w Dzień Polonii i Flagi Polskiej. Jak można wziąć w niej udział? – Codziennie na stronie internetowej Muzeum oraz na profilach społecznościowych i kanale YouTube będą prezentowane materiały video, zdjęcia i cytaty związane z papieżem oraz Wiecznym Miastem – wyjaśniają organizatorzy. Miejsca, które zostały już do tej pory odwiedzone w ramach wirtualnej pielgrzymki, można poznać na stronie muzeum. Wszystkie kolejne „przystanki” opatrzone są także nagraniami wideo.

To nie jedyna inicjatywa Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego Mt 5,14. Przygotowany został również serial animowany inspirowany życiem Karola Wojtyły. Tematem każdego odcinka serialu są krótkie, powiązane ze sobą historie lub zdarzenia z jego życia – od czasów dzieciństwa aż po dojrzałe lata pontyfikatu. Serial przedstawia postać papieża jako charyzmatycznego, kierującego się w życiu jasnymi zasadami i konsekwentnie wypełniającego swoje powołanie człowieka. Serial można zobaczyć na youtube’owym kanale Muzeum.

Reklama

Z kolei STOkrotnie to akcja upamiętniająca urodziny Papieża Polaka skierowana do wszystkich, bez względu na wiek. Aby się w nią włączyć, wystarczy do 18 maja 2020 r. przesłać do Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego własnoręcznie wykonaną kartkę urodzinową z życzeniami dla Jana Pawła II.

Muzeum zachęca do przesyłania skanów lub zdjęć przygotowanych kartek na adres: [email protected]. W dniu urodzin nadesłane prace będą opublikowane stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Mt 5,14.

 

Reklama

KAI, Stacja7/os

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę