Nasze projekty

Warszawa: spotkanie autorskie z księdzem poetą!

Wyjątkowy wieczór autorski z ks. Krzysztofem Pawliną odbędzie się 23 kwietnia w Warszawie. Spotkanie poprowadzą poeta Ernest Bryll, muzyk Marcin Styczeń i jezuita, o. Marek Sokołowski.

Zapraszamy na wieczór autorski ks. Krzysztofa Pawliny wokół tomiku poezji „Zegarowi wykradam minuty”. Tomik ukazał się nakładem Wydawnictwa Sióstr Loretanek. Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia w Centralnej Bibliotece Rolniczej (ul. Krakowskie Przedmieście 66) w Warszawie, o godzinie 19.


Więcej informacji o tomiku „Zegarowi wykradam minuty”


Ks. Krzysztof Pawlina jest profesorem teologii pastoralnej. Przez wiele lat pełnił funkcję rektora Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Warszawie, a obecnie jest rektorem Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie (Sekcja św. Jana Chrzciciela).

Reklama
Reklama

„Zegarowi wykradam minuty” to nie pierwsza poetycka publikacja ks. Pawliny. W roku 2014 opublikowany został tomik „Miłość się wzruszyła”, a przed dwoma laty zbiór „W głębi tajemnicy”. Ponadto ks. Krzysztof Pawlina jest autorem książek dotyczących formacji kapłańskiej, życia duchowego oraz książek o i dla młodzieży.


Zobacz fragmenty książki „Teraz maluj przyszłość”

| Metki Dobroć  | Czystość

Reklama
Reklama

Ernest Bryll powiedział przed dwoma laty, że to, co najbardziej urzeka go w wierszach ks. Pawliny to przyznawanie się do chwil zwątpienia, z których wyrywa autora odwaga, by mimo wszystko pracować, działać z ludźmi i dla ludzi. – O Bogu najpełniej może wypowiedzieć się poezja a nie teologia – zauważył Bryll.Oto kilka wierszy ks. Krzysztofa Pawliny

Reklama

Jestem księdzem. Modlę się za ludzi


Podgryzamy się złośliwościami, aż w końcu coś się łamie


Czy niebo odbiera emotkiony?
stacja7/ot

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę