W sobotę inauguracja Pól Nadziei 2022 na Pomorzu

Nadchodzące Pola Nadziei na Pomorzu będą miały szczególny wymiar. W sobotę, 9 października pomorskie hospicja już po raz dziesiąty zasadzą żonkile. Poprzednia edycja Pól Nadziei na Pomorzu przyniosła ponad 330 tysięcy złotych. Obok wymiaru finansowego niezwykle istotny jest aspekt edukacyjny – pokazujący na czym polega praca zespołów hospicyjnych.

fot. materiały prasowe

Sobota 9 października będzie ważną datą w kalendarzu ruchu hospicyjnego na Pomorzu. Wtedy to o godz. 10.00 w gościnnych progach Hospicjum Dutkiewicza odbędzie się uroczystość sadzenia żonkili, które symbolicznie będą dojrzewać na Pola Nadziei na Pomorzu w 2022 roku.

„Ruszamy w drogę na Pola Nadziei”

Nadchodzące Pola Nadziei będą miały szczególny wymiar. Będzie to jubileuszowa 10 edycja wspólnych Pól Nadziei na Pomorzu, których finał odbędzie się 3 kwietnia przyszłego roku. Nawiązania do tego faktu nie zabraknie również podczas sobotniego wydarzenia w ogrodzie Hospicjum Dutkiewicza, gdzie uczestnicy będą sadzili cebulki żonkili w taki sposób, aby po zakwitnięciu utworzyły one liczbę 10 ułożoną z kwiatów.

Warto przypomnieć, że pierwsza edycja Pól Nadziei odbyła się w 1998 roku w Krakowie. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na los osób nieuleczalnie chorych u kresu ich życia. Od 2003 roku Pola Nadziei obecne są również w innych miastach w Polsce.

Reklama
Reklama

Uczyć czym jest opieka hospicyjna

Poprzednia edycja Pól Nadziei na Pomorzu przyniosła ponad 330 tysięcy złotych dla pomorskich hospicjów biorących udział w akcji. Obok wymiaru finansowego niezwykle istotny jest aspekt edukacyjny – pokazujący na czym polega praca zespołów hospicyjnych. Jest to liczna grupa osób, lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, wolontariusze, duchowni i pracownicy administracyjni. Pola Nadziei to także znakomita szansa, by edukować na czym polega opieka hospicyjna, a także zachęcać do idei wolontariatu. Liczymy, że w 2022 roku podobnie jak w latach ubiegłych odbędzie się parada oraz sztafeta hospicyjna, podczas których zostanie przeprowadzona kwesta.

Podczas uroczystości w Hospicjum Dutkiewicza nie zabraknie również elementów artystycznych hymn Pól Nadziei wykona Paweł Orłowski. Młody gdański artysta, wokalista jazzowy i wielki przyjaciel Fundacji Hospicyjnej oraz Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

Przeczytaj również

W sobotniej uroczystości wezmą udział Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. św Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” oraz Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Reklama
Reklama

Początek wydarzenia w sobotę 9 października o godz. 10.00 w ogrodzie przy Domu Hospicyjnym Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku, przy ulicy Mikołaja Kopernika 6.

Materiały prasowe Fundacji Hospicyjnej

pa/mat. prasowe Fundacja Hospicyjna/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę