Nasze projekty

„To jest czas, aby odkryć moc modlitwy”

– W tym trudnym dzisiaj czasie rodzi się szansa, aby odkryć rodzinę jako Kościół Domowy. Ten czas dany jest nam po to, aby odkryć moc modlitwy w domu – powiedział bp Szymon Stułkowski.

2 kwietnia bp Stułkowski przewodniczył comiesięcznym modlitwom w intencji rodzin i obrony życia nienarodzonych w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Modlitwy transmitowała TV Trwam i Radio Maryja.

Nawiązując do listu św. Jana Pawła II o różańcu bp Stułkowski przypomniał, jak ważna jest rodzinna modlitwa różańcowa, zwłaszcza w czasie epidemii. – W tym trudnym dzisiaj czasie rodzi się szansa, aby odkryć rodzinę jako Kościół Domowy. Ten trudny czas dany jest nam też po to, aby odkryć moc modlitwy w domu, odkryć, że trzeba nam będzie w domu przeżyć święta – wyjaśnił kaznodzieja.

Jednocześnie zwrócił uwagę, że wspólna rodzinna modlitwa, budowanie Kościoła Domowego, pomoże z zaangażowaniem przeżyć Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne – Uczymy się tego jak przeżywać Mszę św., która jest transmitowana. Uczymy się tego, jak pojednać się z Panem Bogiem w tej niezwykłej sytuacji. Uczymy się jak zjednoczyć się z Nim w komunii, kiedy nie mogę przyjąć Ciała Chrystusa przy ołtarzu w kościele – powiedział biskup.

Reklama
Reklama

Bp Stułkowski wyraził również nadzieję, że modlitwa przyniesie błogosławiony owoc. – Ufam, że ta głęboka modlitwa zatrzyma zarazę, że nas odnowi i sprawi, że będziemy bardziej się szanować, będziemy sobie pomagać, będziemy mieli czas dla siebie. Ufam, że ta modlitwa płynąca z domów i ze świątyń daje siły tym, którzy walczą na pierwszym froncie, tym, którzy nami rządzą, leczą, pielęgnują chorych, pilnują porządku, opiekują się ubogimi i bezdomnymi, karmią ich, dają im odzienie i pomoc – dodał.

Na zakończenie biskup zawierzył Polskę i cały świat patronowi sanktuarium kaliskiego, św. Józefowi. Zachęcił, by przez jego wstawiennictwo modlić się do Pana Boga. „Św. Józefie zawierzamy Ci siebie w tym trudnym czasie. Prosimy o męstwo, którego jesteś wzorem i przykładem dla nas. Prosimy o mądrość, roztropność, umiłowanie Maryi, abyśmy modląc się z Tobą i Nią i ze św. Janem Pawłem II na różańcu na nowo odkryli jak bardzo Bóg nas kocha, jak bardzo troszczy się o nas. Św. Józefie spraw, abyśmy wyszli z tej trudnej próby umocnieni, jeszcze bardziej kochający Boga i siebie na wzajem”

Temat spotkania w Kaliszu nawiązywał do 15. rocznicy śmierci Jana Pawła II: „Prawo do życia nie jest tylko kwestią światopoglądu, nie jest tylko prawem religijnym, ale jest prawem człowieka. Najbardziej podstawowym prawem człowieka! – przypomina św. Jan Paweł II w 15. rocznicę powrotu do Domu Ojca”.

Reklama
Reklama

 

KAI, os

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite