Nasze projekty

Szef Ordo Iuris stracił synka dzień po wyroku TK. Poruszający wpis

Szef konserwatywnego stowarzyszenia Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski opisał na Facebooku śmierć swojego nowonarodzonego synka. Jak poinformował, noworodek zmarł dzień po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że tzw. przesłanka eugeniczna jest niezgodna z konstytucją.

Jak napisał Jerzy Kwaśniewski, jego synek zmarł w drodze do szpitala. To był trzydziesty tydzień ciąży. Odkąd usłyszeliśmy diagnozę wiedzieliśmy, że ma niewielkie szanse i to tylko, jeżeli utrzymamy ciążę przez kilka tygodni. Było już jasne, że to nie powtórka z błędnych diagnoz starszych synów, którym przypisywano a to zespół Downa a to inne ciężkie wady, zachęcając od razu do szybkiej aborcji. Tym razem diagnoza była prawidłowa. Rosnąca wada tętniczno-żylna wpływała wyraźnie na rozwój mózgu Emila i przeciążała jego serce, które zajmowało już połowę klatki piersiowej. Opuchnięte ciało utrudniało ruchy. Chwytaliśmy każdy cień nadziei by ratować synka i utrzymać go na tyle długo, by mógł urodzić się i przejść skomplikowaną operację” – napisał.

To będzie bardzo osobiste wspomnienie.Nasz Emil Ludwik umarł w piątek.Umarł otoczony modlitwą w pospiesznej drodze…

Reklama
Reklama

Posted by Jerzy Kwasniewski on Sunday, October 25, 2020

Kwaśniewski opisał też czas po narodzinach Emila i jego pożegnanie. „Dwie godziny pożegnań przekuły bunt i żal we wdzięczność za czas, który Emil miał dla nas. Patrząc na jego oczy, nos, paluszki, opuchniętą ale śliczną główkę… doświadczyliśmy uspokojenia i pogodzenia z losem. Kto nie doświadczył takiego pożegnania musi nam uwierzyć” – stwierdził.

W swoim wpisie podziękował też lekarzom, położnym, pielęgniarkom i salowym za ich pracę. Napisał także, że do śmierci jego synka doszło dzień po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. „I rzecz ostatnia. Emilek umarł dzień po wyroku Trybunału. Umarł jako równy swemu rodzeństwu, pomimo ciężkiej i śmiertelnej choroby przywrócony na dzień przed śmiercią pod ochronę prawa”.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: Półtawska o wyroku TK: Wreszcie zwycięstwo, jestem bardzo szczęśliwa

ag/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite