Nasze projekty

„Sylwester z Ubogimi” po raz trzeci w Krakowie

W stolicy Małopolski już po raz trzeci organizowany jest „Sylwester z Ubogimi”. Jego przygotowanie wciąż można wesprzeć - modlitwą, darowizną, a także darami materialnymi.

Jak podkreśla Magdalena Chyłka, jedna z wolontariuszek wydarzenia, to właśnie dzięki ludziom dobrej woli i wolontariuszom już od dwóch lat potrzebujący i ubodzy z Krakowa w ostatni dzień roku mogą poczuć się wyjątkowo.

– Wiemy, że nie zmienimy tym jednym wieczorem ich całego życia i nie naprawimy błędów czy złych decyzji, które się w nim pojawiły. Chcemy jednak być z nimi, wysłuchać ich i porozmawiać, potańczyć czy pośpiewać, a także pomodlić się o północy na Eucharystii, by poczuli, że ich los nie jest innym obojętny – tłumaczy.

Dodaje, że spotkanie ma być również jasnym przekazem dla społeczeństwa. – Że każdemu człowiekowi, obojętnie w jak trudnej sytuacji życiowej się znajduje, należy się szacunek. Pragniemy też przełamywać stereotypy i walczyć z uogólnieniami, że każdy bezdomny czy ubogi jest sam sobie winny – wskazuje Chyłka.

Reklama

Aby jednak noc sylwestrowa dla około 250 potrzebujących mogła się odbyć potrzeba przystroić salę, wynająć zastawy i sprzęty kuchenne, zakupić jedzenie czy pokryć opłaty za paliwo, media i paczki dla zaproszonych gości. Zatem organizatorzy proszę o pomoc wszystkich ludzi dobrej woli.

Po pierwsze akcję można wspomóc modlitwą. – Westchnij do Boga, by uczynił możliwym to, co nam może wydawać się niemożliwe – proszą organizatorzy. Zbierane są również konkretne dary – ciepłe polarowe koce, które trafią do gości w paczkach oraz posiłki na stół sylwestrowy, a mianowicie ciasta, sałatki i krokiety.

Koce można cały czas przynosić do sióstr albertynek na ul. Woronicza 10 w Krakowie. Natomiast jedzenie będzie przyjmowane 30 grudnia w Parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza (ul. Dobrego Pasterza 4) po każdej Mszy św. oraz 31 grudnia w Szkole Podstawowej nr 160 (ul. Skałeczna 10) w godzinach 10:00-12:00.

Reklama

Organizatorzy proszę też o darowizny, które można składać poprzez przelew na konto 04 1240 4722 1111 0010 8631 9484 (Bank Pekao SA, Parafia pw. Pana Jezusa Dobrego Pasterza, ul. Dobrego Pasterza 4 31-416 Kraków) lub udział w zbiórce internetowej (https://zrzutka.pl/anp8gb). Szczegółowe informacje o całej inicjatywie dostępne są na stronie www.krakow.sylwesterzubogimi.pl.

Inspiracją dla krakowskiej odsłony akcji był „Sylwester z Ubogimi” odbywający się już od ponad 20 lat w Katowicach. Co roku uczestniczy w nim około 150-200 bezdomnych i ubogich, którzy mają okazję do spędzenia tego wyjątkowego wieczoru przy ciepłym posiłku i wspólnej modlitwie.

KAI

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite