Nasze projekty

Rzecznik policji o Wigilii: Funkcjonariusze mogą podejmować interwencje

Rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka zapowiedział, że policja może podejmować interwencje w przypadku, kiedy zostanie przekroczony limit gości w trakcie świątecznych spotkań.

W kwestii limitu gości wigilijnych liczymy na samodyscyplinę, ale pamiętajmy, że inspektorzy sanitarni i policjanci zobowiązani są reagować chociażby w związku ze zgłoszeniami od innych osób – stwierdził w rozmowie z PAP. Zapowiedział, że policja nie będzie urządzać żadnej specjalnej akcji z tym związanej, ale może interweniować z własnej inicjatywy.

Przypomnijmy, że zgodnie z obostrzeniami w tym roku w kolacji wigilijnej może uczestniczyć rodzina zamieszkująca pod jednym dachem i maksymalnie 5 dodatkowych osób.

Policja otrzymuje dużo zgłoszeń

Ciarka dodał, że policjanci liczą w tej kwestii na samodyscyplinę obywateli i zrozumienie. Nie chcemy przecież mieć do siebie złości w związku z tym, że zaraziliśmy bliskie nam osoby, a zakończyło się to tragicznie – powiedział. Zaznaczył też, że służby zobowiązane są reagować w przypadku zgłoszeń o łamaniu obostrzeń, a takich sygnałów policja otrzymuje dość dużo.

Reklama
Reklama

Za łamanie obowiązujących obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemiologicznym policja może nałożyć pouczenie, mandat karny w wysokości do 500 zł, a także sporządzić wniosek o ukaranie do sądu lub notatkę do służb sanitarnych, które w drodze decyzji administracyjnej mogą nałożyć karę do 30 tys. zł.

SPRAWDŹ: Rząd wprowadza narodową kwarantannę. Nowe obostrzenia

ag/PAP/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę