Nasze projekty

Rząd wprowadza narodową kwarantannę. Nowe obostrzenia

Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił wprowadzenie kwarantanny narodowej od 28 grudnia do 17 stycznia. Nowe obostrzenia obejmą m.in. hotele, stoki i galerie handlowe.

Jak zapowiedział minister zdrowia, narodowa kwarantanna zostanie wprowadzona od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku. Na ten czas zamknięte zostaną hotele i stoki. To oznacza, że trasy zjazdowe w Polsce będą zamknięte na czas ferii. Widmo trzeciej fali będzie oznaczało przekroczenie granic wydolności systemu ochrony zdrowia. Jeśli to widmo się zmaterializuje to możemy być pewni, że nasz system zdrowia nie będzie działał wydolnie – powiedział szef resortu zdrowia w trakcie konferencji prasowej.

Zamknięte zostaną też galerie handlowe, poza sklepami spożywczymi, aptekami i drogeriami.

Jak dodał minister zdrowia, nie zmieniają się ograniczenia w kościołach. To oznacza, że w dalszym ciągu w trakcie uroczystości religijnych może uczestniczyć jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni świątyni. 

Reklama
Reklama

Dodatkowe obostrzenia w Sylwestra

Ograniczenia będą też obowiązywać w noc między Sylwestrem i Nowym Rokiem. 31 grudnia od 19:00 do 1 stycznia do 6:00 zostaną wprowadzone ograniczenia w przemieszczaniu się.

 

Dodatkowo dla wszystkich przyjeżdżających do Polski zostanie wprowadzona 10-dniowa kwarantanna.

Reklama

SPRAWDŹ: Generał jezuitów: Pandemia jest zagrożeniem dla demokracji

ag/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite