Nasze projekty

Więcej wiernych w kościołach. Rząd ogłosił kolejny etap luzowania obostrzeń

- Od 18 maja mogą funkcjonować zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, w rygorze sanitarnym - zapowiedział na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Mają być częściowo też otwarte usługi gastronomiczne oraz zwiększone nieznacznie limity osób na nabożeństwach w kościołach.

W kościele teraz będzie mogło być 1 osoba na 10 m. kwadratowych. Zmiana wchodzi w życie w najbliższą niedzielę, 17 maja. – Chcemy ją wprowadzić na setne urodziny wielkiego Polaka św. Jana Pawła II aby podtrzymać tego ducha, który jest w Polakach – powiedział Mateusz Morawiecki. 

– Tygodnie przed nami mają nam umożliwić stopniowy powrót do normalnego życia społecznego i gospodarczego – dodał premier. 

Zmienione będą też reguły dotyczące transportu publicznego. Teraz będzie możliwe zajmowanie 30 proc. miejsc siedzących i stojących (liczonych łącznie) w danym środku transportu lub jak do tej pory 50 proc. miejsc siedzących. Zmiany dotkną też edukacji. Od poniedziałku ruszą zajęcia w szkołach policealnych. Możliwe będzie korzystanie ze stadionów, boisk, orlików. Będzie można korzystać też z sal sportowych i gimnastycznych. 

Reklama
Reklama

– Chcemy tez umożliwić indywidualne zajęcia w uczelniach artystycznych – powiedział premier. 

Wszystkie zmiany zaczynają obowiązywać od 18 maja.

Od 25 maja zostanie uruchomiona opieka nad dziećmi w klasach 1-3 oraz konsultacje maturzystów i 8-klasistów z ich nauczycielami. Od 1 czerwca konsultacje będą możliwe dla wszystkich uczniów szkół podstawowych. – To jednak rodzice zdecydują, czy chcą puścić dzieci na zajęcia. Utrzymany będzie również zasiłek opiekuńczy – powiedział premier.

Reklama
Reklama

Reklama

ad/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite