Nasze projekty

Rycerze Kolumba w drodze z Rzymu do Łagiewnik

Od czterech dni są w drodze Rycerze Kolumba, którzy pieszo podążają z Rzymu do krakowskich Łagiewnik. Piechurzy chcą wytyczyć "Szlak miłosierdzia". Licząca ok. 2000 kilometrów trasa wiedzie przez Asyż, Florencję, Padwę, Mariazell, Wiedeń i Kraków.

Ks. Wiesław Lenartowicz, kapelan radomskiej Rady MB Częstochowskiej jako jedna z dwóch osób przejdzie cała trasę. – To ma być propozycja dla świata, szczególnie dla ludzi młodych, którzy mogliby potem to dzieło podjąć. Ponieważ chcemy przejść od źródła wiary, od grobu Piotra i wzgórza watykańskiego do Łagiewnik, a dotrzeć do obrazu współczesnej wiary. Do miłosierdzia. Pielgrzymka wpisuje się w trwający Rok Miłosierdzia i Światowe Dni Młodzieży. Szlak ten już nie raz był pokonywany przez wiernych, ale Rycerze Kolumba z Radomskiej Rady jako pierwsi chcą go oznakować – powiedział ks. Lenartowicz.

– Idziemy z wieloma intencjami z modlitwą na ustach. Te intencje nas budują na tyle, że czujemy się bardzo mocni. Bez mocnych intencji i postanowień na pewno nie dałbym rady – powiedział Marek Podlewski, zaś Andrzej Trzosek dodał: – Nie boimy się tego wyzwania. Jesteśmy pod wpływem opatrzności Bożej. Ona daje nam moc fizyczną i duchową. Idąc chcemy odnowić szlak, który prowadził do Rzymu z Asyżu, Padwy, Florencji. Szlak którym do papieża wędrował między innymi św. Franciszek. Szlak, którym pielgrzymował z Krakowa do Rzymu św. Stanisław Kostka. Chcemy go odnowić, oznakować i przedstawić go w internecie. Nazwaliśmy go Via Misericordia tzn. Droga Miłosierdzia.

Uczestnikami pielgrzymki są: kapelan radomskiej Rady MB Częstochowskiej Rycerzy Kolumba ks. Wiesław Lenartowicz oraz Krzysztof Orzechowski, Andrzej Pyszczek, Adam Trzosek, Marek Podlewski, Ryszard Szpak, Piotr Awtyka i Paweł Nowakowski. W trakcie marszu do Rycerzy Kolumba przyłączą się członkowie Zakonu ze Stanów Zjednoczonych.

Reklama
Reklama

Przed piechurami 2000 kilometrów i 50 dni wędrówki. Dziennie chcą pokonywać ok. 40 kilometrów. Piechurzy przejdą też szlaki historyczne. Między Rzymem a Asyżem jest szlak św. Franciszka, zaś w okolicach Padwy szlak św. Antoniego. Potem przez Wiedeń i Czechy dotrą Polski. W naszym kraju trasa będzie wiodła przez od Oświęcimia, przez Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską do krakowskich Łagiewnik.

Wiadomości z pielgrzymki są umieszczane na facebooku na koncie „Via Misericordia„.


rm / Radom

Reklama
Reklama

http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6112,Badz-uzdrowiony-moca-Jezusa?utm_source=stacja7&utm_medium=Wklejka&utm_campaign=Bądź uzdrowiony mocą Jezusa

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite