Nasze projekty

Relikwie ks. McGivneya w Polsce. Planowana jest ich peregrynacja

Polsce zostały przekazane trzy relikwie ks. Michaela McGivneya, założyciela Rycerzy Kolumba, który został beatyfikowany w październiku. Ich peregrynacja jest planowana w 2021 roku.

Rada Najwyższa i postulatorzy procesu kanonizacyjnego ks. McGivneya przekazały Polsce trzy relikwie błogosławionego kapłana. W czasie spotkania w 143. rocznicę święceń kapłańskich ks. McGivneya abp Wacław Depo wręczył je Kapelanom Rycerzy Kolumba z Częstochowy, Radomia i Rzeszowa. Relikwie będą głównym elementem peregrynacji zaplanowanej przez na 2021 rok.

Cieszę się, że bł. ks. McGivney jest obecny w Polsce w swoich relikwiach – powiedział abp Wacław Depo. Jestem przekonany, że obecność jego relikwii będzie zachętą do ufnej modlitwy i pozwoli wszystkim wiernym poznać uniwersalność jego świadectwa – dodał.

Peregrynacja i wsparcie dzieł pro-life

Reklama
Reklama

Podobnie jak inne krajowe wydarzenia organizowane przez polskich Rycerzy Kolumba planowana peregrynacja będzie połączona z komponentem charytatywnym. W czasie peregrynacji mężczyźni wesprą dzieła pro-life prowadzone przez Kościół, takie jak domy samotnej matki, okna życia czy domy opieki dla niepełnosprawnych dzieci wymagających szczególnej opieki.

Cud beatyfikacyjny za wstawiennictwem ks. Michaela McGivneya to cud pro-life – tłumaczy Krzysztof Zuba, Delegat Stanowy, przywódca Rycerzy Kolumba w Polsce. Jako Rycerze Kolumba widzimy w tym znak mówiący nam, że jeszcze mocniej powinniśmy się zaangażować w działania na rzecz obrony życia, jak również w podejmowanie inicjatyw związanych z życiem na każdym etapie – zwłaszcza do objęcia troską osób niepełnosprawnych i będących w potrzebie – dodaje.

Szczegółowy plan peregrynacji zostanie ogłoszony na początku przyszłego roku.

Reklama
Reklama

Ponad 2 miliony członków

Rycerze Kolumba są największą na świecie organizacją katolickich mężczyzn. Wspólnotę założył bł. ks. Michael McGivney, który w 1882 r. w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Ich zasadami są: Miłosierdzie, Jedność, Braterstwo i Patriotyzm. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 2 miliony członków. W Polsce obecni są od 15 lat i liczą ponad 6 tysięcy członków działających w ponad 200 parafiach na terenie 30 diecezji. Ich krajowym duszpasterzem, Kapelanem Stanowym jest Metropolita Częstochowski, abp Wacław Depo.

ZOBACZ: Cud za wstawiennictwem ks. McGivney’a. Uzdrowiony chłopczyk z zespołem Downa

Reklama

kh/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite