Nasze projekty

Przystanek Jezus w tym roku w formule on-line

Dwudziesty, jubileuszowy Przystanek Jezus w tym roku odbędzie się on-line – za pośrednictwem radia PJ i na komunikatorze Zoom.

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, Przystanek Jezus odbędzie się w innej niż zwykle formie. Ewangelizatorzy, którzy na przełomie lipca i sierpnia przyjeżdżali do Kostrzyna nad Odrą, by towarzyszyć młodym, biorącym udział w Pol’and’Rock Festiwal, tym razem spotkają się on-line.

Jubileuszowy, XX Przystanek Jezus odbędzie się w dniach 30 lipca – 1 sierpnia pod hasłem „Jedno znaczy razem”.

– Tegoroczny PJ ma nieco inny cel, niż zazwyczaj. Nie mamy możliwości wyruszyć z bezpośrednią ewangelizacją, bo Pol’and’Rock Festival również odbywa się wyłącznie w przestrzeni internetu. Dlatego chcemy się skupić na ewangelizatorach: być z nimi, pokazać, że o nich pamiętamy, modlić się razem z nimi.  Spotkanie ma charakter integrujący, ewangelizujący ewangelizatorów ale także wspomnieniowy, bo tegoroczny Przystanek Jezus świętuje jubileusz. W Gubinie spotkała ekipa, część ewangelizatorów i grupa muzyczna, a z uczestnikami łączymy się za pomocą radia PJ, które przez te trzy dni nadaje 24 godziny na dobę, niektóre punkty programu transmitowane będą też na Facebooku – wyjaśnia ks. Mateusz Włosek ze Wspólnoty św. Tymoteusza.

Reklama
Reklama

Tradycyjnie w spotkaniu wezmą udział członkowie grup, ruchów, stowarzyszeń i wspólnot, formujących się na co dzień w grupach przykościelnych, księża, siostry zakonne, klerycy, osoby konsekrowane, dla których ewangelizacja jest stylem życia, a także osoby pragnące dołączyć do środowisk Nowej Ewangelizacji. Do tej pory udział w PJ 2020 zgłosiło 150 0sób.

Rekolekcje dla ewangelizatorów poprowadzą ojcowie ze Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia – Antonello Cadedu i Pedro Morais. Konferencje formacyjne wygłoszą natomiast biskup Edward Dajczak z Koszalina i abp Grzegorz Ryś z Łodzi.

Organizatorzy – Wspólnota św. Tymoteusza wraz z Fundacją Przystanek Jezus, zaplanowali na ten czas codzienne Eucharystie wraz z homilią, adorację Najświętszego Sakramentu, uwielbienie, konferencje, otwarty mikrofon dla uczestników – specjalny czas antenowy na podzielenie się swoim doświadczeniem z poprzednich PJ czy świadectwem wiary, wywiady z zaproszonymi gośćmi i dobrą, chrześcijańską muzykę. Uczestnicy będą także zachęcani do podjęcia ewangelizacji bezpośredniej w swoich środowiskach.

Reklama
Reklama

– Ważnym elementem każdego PJ była modlitwa pod krzyżem – ewangelizatorzy po każdej rozmowie z drugim człowiekiem wracali pod główny namiot, obok którego znajdował się potężny krzyż. U jego stóp modlili się w intencji spotkanego przed chwilą człowieka, często zdarzało się też, że przyprowadzali go bezpośrednio pod krzyż. Od dwóch dni przystankowy krzyż stoi obok naszego domu w Gubinie. W czasie tegorocznego Przystanku chcemy modlić się pod nim w intencji ewangelizatorów i wszystkich uczestników Pol’and’Rock Festival z poprzednich lat – dodaje ks. Mateusz Włosek.

Przystankowego radia można słuchać na stronie https://www.przystanekjezus.pl/sluchaj-radia/

a także na Facebooku:

Reklama

Słuchajcie nas:👉 https://www.przystanekjezus.pl/sluchaj-radia/Trwa spotkanie na żywo z ks. Artur Godnarski

Posted by Przystanek Jezus on Thursday, July 30, 2020

ah, KAI/Stacja 7

 

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę