Nasze projekty

Przygotowali paczki dla Polaków w Mołdawii i na Ukrainie

Ok. 420 kilogramów artykułów szkolnych oraz paczki ze środkami opatrunkowymi trafią do Polaków mieszkających w Mołdawii i na Ukrainie. To dzięki zbiórce przeprowadzonej w kieleckich szkołach i księgarniach, którą koordynował Urząd Marszałkowski oraz Fundaca Poland Business Run.

Kredki, farby, zeszyty i inne przybory szkolne znalazły się wśród zebranych – głównie wśród młodzieży szkolnej – darów. Akcję nazwano „Świętokrzyskie Polakom na Wschodzie”. Z kolei pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy współpracy z firmami medycznymi wsparli akcję poprzez zbiórkę m.in. środków opatrunkowych. Jak informuje Robert Biernacki z Fundacji Poland Business Run, to największa z kilku tego typu zbiórek, przeprowadzonych w ostatnich latach.

W zbiórkę przyborów szkolnych przeprowadzoną w Kielcach włączały się przede wszystkim szkoły, których uczniowie rozumieją potrzeby swych rówieśników pochodzenia polskiego, żyjących w uboższych krajach. Byli to m.in. uczniowie LO im. Juliusza Słowackiego, kieleckiego „Plastyka” oraz Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej. Zbiórkę wspomogli także pracownicy urzędu marszałkowskiego w Kielcach skupieni w wolontariacie pracowniczym.

Reklama
Reklama

Dary powinny dotrzeć do rodaków jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Prowadzone są m.in. rozmowy z ambasadorem Mołdawii, gdyż to ambasada odpowiada za podział zebranych podarunków. 

Reklama
Reklama

Fundacja Poland Business Run powstała w 2016r. Misją organizacji jest przede wszystkim kompleksowa oraz profesjonalna pomoc osobom z niepełnosprawnościami narządu ruchu, pomoc w ich aktywizacji oraz niwelowanie barier społecznych, a także pomoc osobom zagrożonym amputacją.


dziar / Kielce
KAI

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite