Nasze projekty

„Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego”

Do akcji pod takim hasłem zaprasza Bractwo Małych Stópek. Ma to być zachęta do oddania krwi, której w okresie wakacyjnej bardzo brakuje.

– Oddawanie krwi to też obrona życia i doświadczył tego każdy, kto znalazł się w szpitalu i jej potrzebował. W okolicach 1 sierpnia już od kilku lat oddajemy krew, jednocześnie pamiętając o tych, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim – mówi ks. Tomasz Kancelarczyk ze szczecińskiej Fundacji Małych Stópek. W tym roku Fundacja organizuje akcję “Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego” już po raz piąty. Ma ona na celu m.in. kształtowanie postaw patriotycznych i oddanie hołdu Powstańcom Warszawskim, ale przede wszystkim zaprasza do oddania krwi.

16 lat temu, właśnie 1 sierpnia, ks. Kancelarczyk pomyślał, że wielu młodych oddało życie w Powstaniu Warszawskim i postanowił zdobyć się na jakąś ofiarę. Rzucił wtedy nałóg palenia papierosów. Przed 5 laty wpadł na pomysł zorganizowania akcji krwiodawstwa, również w okolicy rocznicy wybuchu Powstania. – Oni oddali swoje życie, a ja miałbym żałować 450 ml swojej krwi? – pyta retorycznie szczeciński kapłan.

W tym roku ks. Kancelarczyk nie może oddać krwi, ale wspiera akcję, poprzez wpłatę funduszy na zakup koszulek z jej hasłem. Otrzymają je krwiodawcy w miastach, które włączyły się w inicjatywę, m.in. w Szczecinie, Stargardzie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Warszawie, Szczecinku, Czarnem, Gdańsku, Lublinie. Akcja będzie trwała do 1 sierpnia.

Reklama
Reklama

Osoby, które nie mogą oddać krwi, również mogą wesprzeć akcję, wpłacając 10 zł i sponsorując zakup koszulek dla punktów krwiodawstwa. Zbiórka prowadzona jest zarówno na Facebooku, jak i bezpośrednio na konta fundacji. Dane do przelewu można znaleźć na stronie Fundacji.

os, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę