Nasze projekty

Prokuratura: przesłuchano poszkodowanego kierowcę bp. Chrząszcza

Pokrzywdzony w wyniku niedzielnego ataku nożownika kierowca bp. Roberta Chrząszcza został przesłuchany wczoraj w szpitalu - informuje Prokuratura Rejonowa w Myślenicach.

fot. Archidiecezja Krakowska/Flickr

Jak informuje w komunikacie myślenicka prokuratura, we wtorek został przesłuchany w szpitalu pokrzywdzony 56-letni mężczyzna. Obecnie prowadzone są czynności przesłuchania funkcjonariusza policji, który zatrzymał sprawcę przestępstwa. Jak przekazano, dokonano również szczegółowych oględzin zabezpieczonych przedmiotów, w tym noża i telefonu komórkowego.

Około południa planowane są czynności z udziałem podejrzanego, a następnie podjęta zostanie decyzja w zakresie zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Dalsze informacje będą udzielone po przedstawieniu zarzutów i przesłuchaniu podejrzanego – poinformowano w komunikacie opublikowanym na stronie Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Atak na kierowcę biskupa

W niedzielę w okolicy kościoła Podniesienia Krzyża w Myślenicach mężczyzna w wieku 30 lat zaatakował nożem 56-letniego kierowcę auta biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej Roberta Chrząszcza. Sprawca zadał ofierze dwa uderzenia, jedno w okolice twarzy, a drugie w okolice lewego obojczyka, następnie zbiegł z miejsca zdarzania. Jednak po trzech godzinach został zatrzymany przez policję.

Reklama

Prokuratura Rejonowa w Myślenicach wszczęła w poniedziałek postępowanie w sprawie usiłowania zabójstwa.

Diecezja podziękowała za sprawne działania

Archidiecezja krakowska podziękowała lekarzom, służbom ratowniczym i funkcjonariuszom policji za sprawne działanie w sprawie ataku na kierowcę.

„Kierowca bp. Roberta Chrząszcza jest otoczony opieką w szpitalu w Myślenicach. Jego stan jest ciężki, ale stabilny. Dziękujemy Ratownikom, Lekarzom i Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie za sprawne działanie” – poinformowano na profilu Archidiecezji Krakowskiej na Twitterze.

Reklama

Dziękujemy też za wszystkie modlitwy za pana Sławomira i prosimy o dalsze modlitewne wsparcie” – dodała krakowska kuria w mediach społecznościowych.

kh, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę