Premier ogłosił odwołanie zajęć w szkołach całej Polski

Z powodu rosnącej liczby przypadków zachorowania na koronawirusa premier rządu Mateusz Morawiecki ogłosił, że wszystkie szkoły w Polsce zostają zamknięte na 2 tygodnie. Dotyczy to również uczelni wyższych.

Wcześniej podobne obostrzenia wprowadziły niektóre miasta, takie jak Poznań czy Lublin. O swojej decyzji premier poinformował podczas konferencji prasowej zwołanej po spotkaniu sztabu kryzysowego.

– Staramy się wyprzedzać pewne działania, które potem inni naśladują. Chcemy też maksymalnie spowolnić rozprzestrzenianie koronawirusa. Dzisiaj najważniejszym słowem w Polsce powinna być odpowiedzialność – powiedział premier Morawiecki. Minister zdrowia zaś dopowiedział, że nie są to wakacje ani ferie, dlatego młodzież powinna pozostać w domach, nie zaś wychodzić do klubów czy się spotykać.

Zamknięte zostają również przedszkola i żłobki, zawieszone zajęcia na uczelniach wyższych oraz w szkołach artystycznych.

Reklama
Reklama

Z zakazu zostały zwolnione szkoły specjalne działające przy ośrodkach opieki zdrowotnej a także szkoły działające przy zakładach poprawczych.

Zamknięcie szkół wchodzi w życie od poniedziałku 16 marca, choć wstępne ograniczenia pojawią się już od czwartku 12 marca, aby rodzice mogli się przygotować. Zamknięte pozostają także wszelkie instytucje kultury, w tym muzea, filharmonie, teatry i kina.

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę