Ruszyły zdjęcia do filmu o ks. Janie Kaczkowskim. W roli głównej – Dawid Ogrodnik

Ruszyły zdjęcia do filmu "Johnny", opowiadającego o życiu ks. Jana Kaczkowskiego. Zagra go Dawid Ogrodnik. Twórcy filmu podkreślają, że świetnie sprawdza się w tej roli. "Przychodzi do nas jak Jan, mówi do nas jak Jan. Jest to niezwykłe, szczególnie po tym okresie, kiedy oglądaliśmy masę materiałów z księdzem Janem i łapiemy się na tym, że on jest identyczny" - mówi reżyser filmu.

fot. Media Wnet / Flickr

W tym roku minęło 5 lat od śmierci ks. Jana Kaczkowskiego. Sam siebie nazywał onkocelebrytą, gdyż stał się sławny dzięki swojemu nowotworowi – glejakowi mózgu. Mimo swojej ciężkiej choroby nie zwalniał, ciągle szedł naprzód, niosąc pomoc innym, a przede wszystkim motywując do działania.

„Johnny”

Zapisał się w pamięci ludzi jako wzór siły i empatii. O jego postaci opowie film „Johnny”, w reż. Daniela Jaroszka.

W filmie poznajemy historię Patryka, który w ramach resocjalizacji trafia do hospicjum w Pucku – mówi odtwórca roli, Piotr Trojan. Tam poznał ks. Jana Kaczkowskiego. Relacja z nim była niesamowicie ważna dla jego życia. Łączyła ich silna przyjaźń, aż wreszcie Patryk odkrył, że ks. Jan jest dla niego jak ojciec.

Reklama
Reklama

Dawid Ogrodnik w roli ks. Jana Kaczkowskiego

Twórcy filmu zwracają uwagę, że grający ks. Kaczkowskiego Dawid Ogrodnik, był strzałem w dziesiątkę. Jak można zauważyć, na planie zdjęciowym również między poszczególnymi ujęciami nie wychodzi z roli. Widać to po charakterystycznym chodzie i sposobie mowy, który do złudzenia przypomina mowę ks. Jana.

Dawid Ogrodnik długo przygotowywał się do tych nagrań. Moja przygoda z księdzem Janem trwa bardzo długo, bo zaczęła się ze trzy lata temu, kiedy rozpocząłem przygotowania. Potem nasz nieunikniony i można by rzec szlachetny COVID, który nas zatrzymał, mnie również. Miałem możliwość, żeby nie odczuwać tego tak dramatycznie, więc miałem te 3-4 miesiące z literaturą Jana, arcyciekawą. Plus dokumentacja i materiały wideo – mówi

Reklama
Reklama

Aktor wyznaje też, że jest coś, czego nauczył się od ks. Jana Kaczkowskiego. To wymiar człowieka. Jeśli zobaczymy w drugim człowieku naprawdę człowieka i poświęcimy mu swój czas, to to będzie najcenniejsza rzecz, jaką możemy mu dać – mówi Ogrodnik.

os, tvn.pl / Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę