„Przychodzi do nas jak Jan, mówi do nas jak Jan”. Zakończyły się zdjęcia do filmu o ks. Kaczkowskim

Zakończyły się zdjęcia do filmu "Johnny", opowiadającego o życiu ks. Jana Kaczkowskiego, który zapisał się w pamięci ludzi, jako wzór siły i empatii. W główną rolę wciela się aktor Dawid Ogrodnik, który - zdaniem twórców - do złudzenia przypomina znanego kapłana.

fot. H. Komerski/fundacjakaczkowskiego.org

Film w reżyserii Daniela Jaroszka opowiada o prawdziwych wydarzeniach z perspektywy Patryka, podopiecznego ks. Kaczkowskiego, który trafia do hospicjum w Pucku w ramach resocjalizacji.

Kiedy w czasie pierwszej edycji nagrody „Okulary Księdza Kaczkowskiego – Nie Widzę Przeszkód” na scenę wkroczył wesoły chuligan o imieniu Patryk, wiedziałem, że mam historię. Pojechałem na Hel, do Patryka. Historia, którą mi opowiedział okazała się sensacyjnym, naładowanym dobrą energią fundamentem scenariusza. Tak rozpoczęła się najważniejsza, najniezwyklejsza zawodowa przygoda mojego życia – wspomina Maciej Kraszewski, scenarzysta filmu „Johnny”

"??????" – właśnie zakończyły się zdjęcia do filmu o ks. Janie Kaczkowskim ???Scenarzysta Maciej Kraszewski w sposób…

Reklama
Reklama
Posted by Fundacja im. Ks. Jana Kaczkowskiego on Tuesday, September 28, 2021

„Przychodzi do nas jak Jan, mówi do nas jak Jan”. Niezwykła rola Dawida Ogrodnika

W rolę głównego bohatera wciela się Dawid Ogrodnik, który na planie zdjęciowym do złudzenia przypomina ks. Jana. Przychodzi do nas jak Jan, mówi do nas jak Jan. Jest to niezwykłe, szczególnie po tym okresie, kiedy oglądaliśmy masę materiałów z księdzem Janem i łapiemy się na tym, że on jest identyczny – mówi reżyser filmu.

Aktor długo przygotowywał się do tej roli. Moja przygoda z księdzem Janem trwa bardzo długo, bo zaczęła się ze trzy lata temu, kiedy rozpocząłem przygotowania. Potem nasz nieunikniony i można by rzec szlachetny COVID, który nas zatrzymał, mnie również. Miałem możliwość, żeby nie odczuwać tego tak dramatycznie, więc miałem te 3-4 miesiące z literaturą Jana, arcyciekawą. Plus dokumentacja i materiały wideo – mówi.

Aktor wyznaje też, że jest coś, czego nauczył się od ks. Jana Kaczkowskiego. To wymiar człowieka. Jeśli zobaczymy w drugim człowieku naprawdę człowieka i poświęcimy mu swój czas, to to będzie najcenniejsza rzecz, jaką możemy mu dać – mówi Ogrodnik.

Reklama
Reklama

Kiedy premiera filmu?

Obok Dawida Ogrodnika, w filmie wystąpią również Maria Pakulnis, Anna Dymna, Joachim Lamża i Witolda Dębicki.

Premiera kinowa filmu „Johnny” planowana jest jesienią 2022 roku.

kh/fundacjakaczkowskiego.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę