Nasze projekty

Opowieść o „przyjaźni, która może zmienić życie”. Zobacz zwiastun filmu o ks. Janie Kaczkowskim

W sieci pojawił się już zwiastun filmu "Johnny", opowiadającego o życiu ks. Jana Kaczkowskiego, który zapisał się w pamięci ludzi, jako wzór siły i empatii. Film, oparty na prawdziwych wydarzeniach jest opowieścią o niezwykłej przyjaźni ks. Jana i jego podopiecznego Patryka. Do kin trafi już 23 września.

FOT. NEXTFILMPL/YOUTUBE.COM

Film w reżyserii Daniela Jaroszka opowiada o prawdziwych wydarzeniach z perspektywy Patryka, podopiecznego ks. Kaczkowskiego, który trafia do hospicjum w Pucku w ramach resocjalizacji. „Johnny” to poruszająca opowieść o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Gdy Patryk dostaje ją od ks. Jana Kaczkowskiego, nie podejrzewa nawet, jak odmieni to jego życie.

Napisałem tę historię, aby nawet najbardziej zdołowany człowiek uwierzył, że nowe, dobre życie może się rozpocząć w trudnych do wyobrażenia, ekstremalnych okolicznościach. To opowieść o zwycięstwie życia i miłości. Historia prawdziwa – mówi scenarzysta, Maciej Kraszewski.

W rolę głównego bohatera wciela się Dawid Ogrodnik, który na planie zdjęciowym do złudzenia przypomina ks. Jana. Patryka Galewskiego zagra wielokrotnie nagradzany za występ w filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” Piotr Trojan. W filmie zobaczyć będzie można również m.in. Magdalenę Czerwińską, Annę Dymną, Marię Pakulnis, Martę Stalmierską, Witolda Dębickiego, Michała Kaletę i Joachima Lamżę.

Reklama

O wyjątkowości Jana stanowiło, w tym dobrym tego słowa znaczeniu, prostolinijne patrzenie na religię, która przede wszystkim oparta jest na szacunku, niepogardzaniu istotą ludzką i tym, co jest najważniejsze, czyli działaniu w skutek i na skutek miłości do drugiego człowieka – mówi Dawid Ogrodnik.

Zobacz zwiastun filmu o ks. Janie Kaczkowskim:

Film „Johnny” na ekrany kin trafi już 23 września.

pa, deon.pl, nextfilmpl youtube.com/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę