Nasze projekty

Film o ks. Janie Kaczkowskim w Konkursie Głównym na festiwalu w Gdyni

Film "Johnny", opowiadający o życiu ks. Jana Kaczkowskiego znalazł się wśród nominowanych w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. „Johnny" na wrześniowym festiwalu będzie prezentowany premierowo.

FOT. NEXTFILMPL/YOUTUBE.COM

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w dniach 12-17 września. Początkowo do konkursu zakwalifikowanych zostało 16 tytułów, dzisiaj ogłoszono kolejne 4, które powalczą o Złote Lwy.

Film w reżyserii Daniela Jaroszka opowiada o prawdziwych wydarzeniach z perspektywy Patryka, podopiecznego ks. Kaczkowskiego, który trafia do hospicjum w Pucku w ramach resocjalizacji. „Johnny” to poruszająca opowieść o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Gdy Patryk dostaje ją od ks. Jana Kaczkowskiego, nie podejrzewa nawet, jak odmieni to jego życie.

„To opowieść o zwycięstwie życia i miłości”

Napisałem tę historię, aby nawet najbardziej zdołowany człowiek uwierzył, że nowe, dobre życie może się rozpocząć w trudnych do wyobrażenia, ekstremalnych okolicznościach. To opowieść o zwycięstwie życia i miłości. Historia prawdziwa – mówi scenarzysta, Maciej Kraszewski.

Reklama

W rolę głównego bohatera wciela się Dawid Ogrodnik, który na planie zdjęciowym do złudzenia przypomina ks. Jana. Patryka Galewskiego zagrał wielokrotnie nagradzany za występ w filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” Piotr Trojan. W filmie zobaczyć będzie można również m.in. Magdalenę Czerwińską, Annę Dymną, Marię Pakulnis, Martę Stalmierską, Witolda Dębickiego, Michała Kaletę i Joachima Lamżę.

O wyjątkowości Jana stanowiło, w tym dobrym tego słowa znaczeniu, prostolinijne patrzenie na religię, która przede wszystkim oparta jest na szacunku, niepogardzaniu istotą ludzką i tym, co jest najważniejsze, czyli działaniu w skutek i na skutek miłości do drugiego człowieka – mówi Dawid Ogrodnik.

Zobacz zwiastun:

pa, deon.pl, nextfilmpl youtube.com/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę