„Johnny” wchodzi na ekrany kin. To historia, która wzrusza i inspiruje

Od dzisiaj na ekranach kin w całej Polsce można już zobaczyć film "Johnny", poświęcony życiu ks. Jana Kaczkowskiego.

fot. H. Komerski/fundacjakaczkowskiego.org

„Johnny” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.

Jest mi niezmiernie miło, że mogę być częścią tego projektu. I że mogę też w taki sposób jakoś przyczynić się do utrwalania pamięci o ks. Janie. Ja mu zawdzięczam życie, ta historia jest w filmie. I mocno wierzę, że inni też będą się mogli jego mądrością i dobrocią inspirować, że to będzie taka lekcja miłości dla wszystkich, którzy ten film obejrzą – powiedział Patryk Galewski, którego w filmie zagrał Piotr Trojan.

ZOBACZ: „Dawid przyjeżdżał do biura w sutannie i mówił niemal identycznie, jak ks. Jan”. Jak powstawał film „Johnny”

Reklama

W czasie powstawania filmu bardzo pozytywnie wypowiadano się o Dawidzie Ogrodniku, wcielającym się w postać ks. Kaczkowskiego.

Dawid mówi o tym, że praca nad filmem była dla niego wręcz rzeczywistością – to od samego początku był Jan, jakby nie było na planie Dawida. (…) Dawid przyjeżdżał do naszego biura, które mieściło się w Agorze, w pełnej charakteryzacji – w sutannie, w tych charakterystycznych okularach, ze zrobioną szczęką, z laską. Sposób mówienia również był niemal identyczny jak ks. Jana. To wszystko było rzeczywiście niezwykłe – powiedział Daniel Jaroszek, reżyser filmu.

„Johnny” podbił serca publiczności już na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie otrzymał nagrodę publiczności. Doceniony został również: Piotr Trojan Marta Stalmierska (debiut aktorski, również za film „Apokawixa”) oraz Dawid Ogrodnik (Złoty Kangur – nagroda australijskich dystrybutorów filmowych).

Reklama

PRZECZYTAJ: „Johnny” podbił serca publiczności na festiwalu w Gdyni. „To film o zwycięstwie życia”

Od piątku, 23 września, film będzie wyświetlany w kinach w całej Polsce.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę