Nasze projekty

Potrzebna modlitwa za o. Macieja Ziębę OP. Jest w szpitalu

Bardzo prosimy o modlitwę w intencji o. Macieja Zięby, który w ciężkim stanie przebywa w szpitalu" - napisał dziś na Facebooku Instytut Tertio Millenio, którego dominikanin jest założycielem. O. Maciej jest wielkim krzewicielem nauki św. Jana Pawła II.

Wpis o tej treści pojawił się dziś po południu na profilu Instytutu:


Nie podano niestety żadnych innych informacji, nie wiemy zatem, co się stało, jaki jest obecnie stan dominikanina. Dlatego dołączamy do prośby o pilną modlitwę w jego intencji.

Reklama

O. Maciej Zięba jest wielkim popularyzatorem spuścizny Jana Pawła II oraz pomysłodawcą wielu inicjatyw związanych z uczczeniem setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II, która przypadnie w maju przyszłego roku. Na portalu Dominikanie.pl właśnie rozpoczęła się nowa seria jego filmowych wykładów, tym razem dotycząca właśnie nauczania Papieża-Polaka.

Reklama

O. Maciej Zięba urodził się w 1954 r. we Wrocławiu. Przed wstąpieniem do zakonu był aktywnym działaczem antykomunistycznego podziemia, w tym „Solidarności”. Do dominikanów wstąpił w sierpniu 1981 r.  święcenia kapłańskie przyjął 9 maja 1987.

W roku 1995 założył i został dyrektorem Instytutu Tertio Millennio w Krakowie. Od 1998 do 2006 r. był prowincjałem polskiej prowincji dominikanów. W 1999 z nominacji Jana Pawła II został członkiem Synodu Biskupów Europy. W 2001 został członkiem Rady Społecznej Episkopatu Polski. W 2003 mianowany przez Jana Pawła II konsultorem Papieskiej Rady Iustitia et Pax.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę