Nasze projekty

„Podstawą prawa powinna być miłość do Boga i bliźniego”

Przyjście Jezusa na świat uczy nas na czym powinno być budowane prawo. Chrystus pokazuje, że ponad wszystkim jest miłość do Boga i drugiego człowieka" – mówił abp Marek Jędraszewski do prawników. 28 stycznia metropolita krakowski spotkał się z nimi w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich.

Arcybiskup podziękował zgromadzonym za to, że kultywują tradycję spotkań opłatkowych z krakowskim metropolitą, którą w latach 60-tych ubiegłego wieku zapoczątkował kard. Karol Wojtyła. Zaznaczył, że święta Bożego Narodzenia skłaniają do refleksji i uczą, że przyjście Jezusa na świat jasno określiło na czym trzeba budować prawo.

„Chrystus pokazuje, że ponad wszystkim jest miłość do Boga i drugiego człowieka. Zostawił nam właśnie te przykazania, które dla nas chrześcijan są najważniejszym punktem odniesienia. Dla wszystkiego, co czynimy, jak postrzegamy świat i jak chcemy w nim znajdować właściwe dla siebie miejsce i służyć innym” – mówił. Jak podkreślił, dzięki swojemu wykształceniu i pracy przedstawiciele prawa zajmują bardzo istotne miejsce w służbie społeczeństwu, narodowi i Polsce.

Hierarcha zaznaczył, że rok kalendarzowy, który się zaczął, jest niezwykle ważny z uwagi na obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zwrócił przy tym uwagę na trudny dla Polaków okres zaborów. „To były bardzo ciężkie dla Polaków czasy – zniewalania, łamania sumień i prawa oraz wynaradawiania naszego społeczeństwa” – ocenił.

Reklama
Reklama

Wskazał, że narodowi polskiemu udało się jednak wywalczyć wolność dzięki wierności chrześcijańskiej wierze i ogromnej miłości do ojczyzny. „Ostaliśmy się jako naród właśnie dlatego, że trwaliśmy przy chrześcijańskich wartościach i umiłowaniu Boga i bliźniego, które przekładało się również na umiłowanie katolickiej wiary i ojczyzny” – powiedział.

Zachęcił również do przemyśleń temat tego, co można uczynić nie tylko dla środowisk, w których człowiek się na co dzień znajduje, ale także całego narodu.

„Dziękując za obecność, życzę z całego serca, aby ten 2018 rok był dla państwa pod każdym względem dobry i pomyślny w życiu osobistym i zawodowym. Żeby dawał wiele satysfakcji z poczucia, że walczy się o ważne dobro i że ono zwycięża” – powiedział na zakończenie abp Jędraszewski.

Reklama
Reklama

Przedstawiciele adwokatów, radców prawnych, notariuszy i sędziów podziękowali metropolicie za jego opiekę duszpasterską, która uczy ich, jak w codziennym życiu osobistym i zawodowym kierować się najważniejszymi wartościami.


luk / Kraków

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę