Nasze projekty

Pielgrzymujesz? Oznacz swoją wyprawę hasztagiem

Wakacje to czas pielgrzymek, dlatego rzecznik Episkopatu zachęca, by kolejny rok z rzędu wszystkie relacje z pielgrzymek oznaczać hasztagiem #Polskapielgrzymuje. W ubiegłym roku akcja cieszyła się dużą popularnością. Rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik ma nadzieję, że w tym roku będzie podobnie.

Pomysłodawca akcji podkreśla, że pielgrzymka to modlitewny szturm do nieba w myśl słów Jezusa „Proście a otrzymacie”. Jego pomysł na informowanie o pielgrzymowaniu za pomocą wspólnego hasztagu ma zachęcić tych, którzy jeszcze się nie zdecydowali na tę formę modlitwy lub z różnych przyczyn nie mogą się w nią włączyć.

– Osoby, które z różnych przyczyn nie mogą wyruszyć na trasę pielgrzymki, łączą się duchowo z pątnikami. Dzięki relacjom, zdjęciom czy nagraniom wideo umieszczanym w internecie mają one szansę choć trochę poczuć radosną pielgrzymkową atmosferę i włączyć się do modlitwy w różnych intencjach. Taki jest też cel akcji #PolskaPielgrzymuje prowadzonej na Twitterze, Facebooku i Instagramie – powiedział rzecznik Episkopatu.

Duchowny prosił, by pielgrzymi duchowi modlili się w intencji pątników, a ci którzy są w trasie, pamiętali o tych, którzy pozostali w domach.

Reklama
Reklama

Hasztag #PolskaPielgrzymuje został wymyślony w ubiegłym roku i zdobywa coraz większą popularność. Według serwisu Keyhole.co mierzącego zasięgi hasztagów, w ciągu 2 tygodni, odkąd znacznik został opublikowany użyło go 145 osób w 230 postach zamieszczonych w różnych serwisach społecznościowych, głównie na Twitterze.

Według ostatnich badań CBOS aż jedna trzecia Polaków (32 proc.) deklaruje, że przynajmniej raz w życiu uczestniczyła w pielgrzymce.

mg/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę