Nasze projekty

Otwarcie przedszkoli, galerii, hoteli. Wchodzimy w nowy etap redukcji obostrzeń epidemicznych

Chcemy dopuścić od 6 maja otwarcie żłobków i przedszkoli, potem także hoteli i galerii handlowych. Otwieramy gospodarkę ale nawet o centymetr nie zdejmujemy środków ostrożności - zapowiedział premier podczas konferencji prasowej 29 kwietnia w Warszawie.

Hotele i miejsca noclegowe otwierane będą dopiero 4 maja po to, byśmy nie ruszyli tłumnie na „majówkę”. Gromadząc się tworzymy większe ryzyko zakażenia – przestrzegł premier. Zapowiedział też otwarcie od 4 maja galerii handlowych, instytucji kultury takich jak muzea, ośrodków rehabilitacji, boisk sportowych dla dzieci i młodzieży – z koniecznością zapewnienia dystansu społecznego.

Wymienił 3 kryteria dalszego przyspieszania gospodarki: wskaźnik zdrowienia zarażonych, dystansowanie społeczne, wydajność służby zdrowia. 

Nikt z nas nie decydował o nadejściu tej pandemii ale to od nas zależy, jak szybko się z nią uporamy 

Reklama
Reklama

powiedział Mateusz Morawiecki.

 

Obecny na konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski dodał:

Reklama

Chcielibyśmy jak najszybciej korzystać z usług, z rekreacji, ale to zależy od tego, czy będziemy się dystansowali. Żebyśmy jak najbardziej minimalizowali tzw. poziomą transmisję wirusa. Żebyśmy za chwilę nie mieli sytuacji takiej jak w Hiszpanii czy we Francji  

powiedział. 

W następnych etapach pojawią się m.in. otwarcie restauracji w hotelach czy dopuszczenie możliwości korzystania z rowerów miejskich. 

ad/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite